PARNI VALJAK I DALJE MELJE: Partizan nadigrao Mladost za osmu uzastopnu pobedu!

Fudbaleri Partizana upisali su osmi uzastopni trijumf u Superligi Srbije.

Parni valjak je na svom stadionu u okviru 11. kola domaćeg šampionata savladao Mladost iz Lučana rezultatom 2:0.

Crno-beli su, bar za kratko, pobegli drugoplasiranom TSC-u na pet bodova, a trećeplasiranoj Zvezdi na čak sedam bodova prednosti, ali oba tima imaju meč manje od izabranika Igora Duljaja.

Partizan je veoma dobro otvorio meč i već u 4. minutu je posle sjajne akcije veliku šansu propustio Saldanja koji je iz izgledne situacije pogodio stativu.

Napadali su konstantno crno-beli, imali su nekoliko opasnih pokušaja, ali do vođstva nisu mogli.

U 18. minutu odlično je pokušao Frenk Kanute, ali je njegov volej završio pored gola iskusnog Saše Stamenkovića.

Usledio je nešto mirniji period sve do kraja prvog poluvremena, Mladost je uspela da odoli i ne primi niti jedan gol u prvih 45 minuta.

Odmah na startu drugog poluvremena Aldo Kalulu je bio u šansi, ali je Joksimović u poslednjem trenutku startovao.

Razbudio se Gajas Zahid, pa je u 51. minutu imao veliku šansu, ali mu je Stamenković odlično odbranio udarac.

Mogla je kazna da stigne crno-bele u 55. minutu, loptu je u prostor dobio rezervista Silue koji je sebi dao prejak for i nije uspeo da zatrese mrežu Jovanovića. Lopta je stigla na drugu stranu do Patrika Ezea koji je odlaže do Veličkovića. Ipak, on se propisno obrukao i iz sjajne pozicije je poslao loptu preko gola. Naknadno je sviran ofsajd Siluea, ali se čini da nije bio u nedozvoljenoj prilici.

Zahid je dva minuta kasnije prevario Joksimovića koji ga je oborio u šesnaestercu, pa je Partizan opravdano dobio penal.

Bibars Natho ga je rutinski pretvorio u gol i doneo prednost crno-belima.

U 63. minutu sjajno je šutirao Kristijan Belić sa nekih dvadesetak metara, ali je pogodio samo stativu.

Zahid je do zasluženog gola stigao u 69. minutu. Partizan je odradio sjajan kontranapad, Saldanja je u pravom trenutku uposlio Norvežanina koji je lako prošao Stamenkovića i poslao loptu u praznu mrežu.

Do kraja meča videli smo po nekoliko opasnih napada na obe strane, ali novih promena rezultata nije bilo.