OD SJAJA DO OČAJA: Srbija izgubila od Letonije

Košarkaši Letonije su rezultatom 66:59 pobedili Srbiju u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija je u prvom meču odigranom u Beogradu pobedila Letoniju posle velike drame rezultatom 101:100.

U Rigi nisu izabranici Svetislava Pešića bili toliko uspešni i upisali su poraz, zahvaljujući veoma lošoj igri u drugom poluvremenu.

Niko nije verovao da će Srbja prosuti plus devet sa početka drugog poluvremena, ali eto… Desilo se! „Orlovi“ su bili nadomak trijumfa u Rigi, ali je nakon napada za plus 11 sve krenulo po zlu za naš tim.

Letonci su stegli odbranu i počeli da sipaju trojke sa svih strana, a strah kod naših košarkaša uvukao se u kosti. Problem je bio da ubacimo i bacanje, a domaćin je do kraja duela dodatno podigao agresivnost u oba pravca i na kraju zasluženo slavio.

Pošto se rezultati iz ovog dela takmičenja prenose u narednu rundu gde će protivnici sigurno biti Turska, Grčka i Velika Britanija, a vizu za Mundobasket overavaju samo tri ekipe, ovaj meč bio je od velike važnosti za oba tima. Na kraju, Letonija je pobedila „orlove“ i smeši joj se prenos bodova u narednu fazu.

Be the first to comment on "OD SJAJA DO OČAJA: Srbija izgubila od Letonije"