IGRA MAČKE I MIŠA: Zvezda pregazila Borac u Čačku!

borac čačak-crvena zvezda-Kori Volden-ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Borac u Čačku sa 95:64, u okviru drugog kola ABA lige.

Izabranici Saše Obradovića su tako ostvarili novu pobedu u regionalnom šampionatu, nakon one u Zagrebu nad Cibonom.

Crveno-beli su do trijumfa stigli rutinski, a najbolji je, baš kao i u evroligaškom duelu sa Baskonijom, bio Džordan Lojd.

On je na terenu proveo samo 15 minuta, što mu je bilo dovoljno da meč završi sa 21 poenom, te po dva skoka i asistencije.

Imao je odlične procente šuta – 5/5 za dva, 2/3 za tri, te 5/5 slobodna bacanja.

Kod gostiju dvocifreni su bili još Lengston Hol sa 14, Duop Rit sa 13, odnosno Kori Volden sa 10 poena.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Džons sa 16 ubačenih poena, a pratili su ga Tornton sa 13 i Kočović sa devet poena.

Na samom startu duela viđena je poprilično tvrda košarka, sa mnogo faulova i malo ritma.

U takvim uslovima, nakon početne rezultatske klackalice, gosti su stekli prednost, koju nisu ispuštali do kraja susreta.

Formu je i ovoga puta pokazao Džordan Lojd, koji je u tim trenucima samo nastavio tamo gde je stao u evroligaškom obračunu sa Baskonijom.

Inače, zahvaljujući toj partiji izabran je za MVP 2. kola elitnog takmičenja.

Krajem prvog kvartala, Zvezda je počela da podiže prednost, koja je posle deset minuta bila baš tolika, +10.

Baš kao i prva četvrtina i naredna je počela bez ritma, sa seckanjem igre faulovima.

Borac je uspeo da se ponovo spusti na jednocifren zaostatak, ali samo nakratko.

Crveno-beli su preko Lojda i Hola napravili seriju i stekli maksimalnu prednost.

U završnici poluvremena igralo se koš za koš, a igrači su pri rezultatu 31:46 otišli na malu pauzu.

Za razliku od prve i druge, treća četvrtina je otvorena efikasnije.

Dobri su bili i jedini i drugi u ofanzivi, a crveno-beli su malo po malo povećavali prednost.

Sredinom III četvrtine ona je bila na maksimalnih +19 u tom trenutku, a ta razlika bila je na snazi i na kraju ovog kvartala.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je samo „odrađivala“ posao za konačnih i ubedljivih 95:64.

Crveno-bele očekuje novi izazov u Evropi i to već u utorak, kada u Beograd stiže Žalgiris.

Be the first to comment on "IGRA MAČKE I MIŠA: Zvezda pregazila Borac u Čačku!"