NOLETU NIJE BIO DAN: Nadal nadigrao Đokovića za novu titulu na Rolan Garosu!

Rafael Nadal je pobedom nad Novakom Đokovićem od 3-0 u setovima osvojio 13. titulu na Rolan Garosu.

Nadal je ubedljivo savladao Đokovića posle 161. minuta igre – 6:0, 6:2, 7:5.

Ovo je Špancu bilo 13. titula u Parizu u isto toliko odigranih finala, a ujedno i 100. pobeda na Rolan Garosu u karijeri, gde ima svega dva poraza.

Nadal se time izjednačio sa Rodžerom Federerom po broju Grend slem trofeja sa 20, dok je Đoković ostao na 17.

Novak nije uspeo da osvoji drugi trofej u Parizu pošto je poražen u svom petom finalu.

Nadal je fantastično počeo meč. Odlično je servirao španski teniser, stizao je svaku loptu i imao odgovor na svaki pokušaj Đokovića. Srbin je s druge strane imao velikih problema sa servisom u prvom setu – ubacio je samo 42 odsto prvog servisa, a osvojio je svega 27 odsto poena kada je to uspevao.

Španac je, uz samo dve neiznuđene greške, ubedljivo došao do prvog seta, ostvavivši velikog rivala bez ijednog gema.

Drugi put u karijeri Rafa je dobio set 6:0 protiv Novaka – prethodno je to uspeo prošle godine u finalu Rima.

Đoković se na semafor upisao tek posle 55 minuta i to pošto je spasao tri brejk lopte u prvom gemu drugog seta. U nastavku je ponovo najbolji teniser sveta grešio više od svog protivnika, pa je ‘kralj šljake’ uz dva brejka došao do drugog seta.

U trećem se vodila ujednačenija igra. Probudio se Novak, konačno pokazao i emocije na terenu, pošto je u šestom gemu uspeo da vrati brejk. Branio se Đoković u nastavku, ali je u 11. gemu poklekao, duplom servis greškom pomogao Nadalu da dođe do važnog brejka. Bez problema je potom Španac odservirao za dobijen set i maksimalnu pobedu.

Be the first to comment on "NOLETU NIJE BIO DAN: Nadal nadigrao Đokovića za novu titulu na Rolan Garosu!"