IGRA MAČKE I MIŠA: Moćni Partizan UNIŠTIO i Turke!

Košarkaši Partizana upisali su drugu pobedu u Evrokupu nadigravši Turk Telekom u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

U prvom meču pred svojim navijačima u evropskom takmičenju „parni valjak“ je slavio trijumf rezultatom 85:59.

Partizan je i dalje perfektan ove sezone u svim utakmicama, sa 2-0 u Evrokupu i 5-0 u ABA ligi.

Turk Telekom sada ima skor 1-1 u grupi A Evrokupa.

Tim Željka Obradovića ponovo je igrao veoma agresivno u fazi odbrane, čvrsto na skoku i sve to je materijalizovao u fazi napada.

Najbolji je bio Kevin Panter sa 19 postignutih poena.

Počelo je odlično za srpski tim, vezanim trojkama Alena Smailagića i Zeka Ledeja, ali se protivnik brzo vratio u egal.

Ipak, Kevin Panter je preuzeo ulogu lidera i poveo domaću ekipu do vođstva 21:12 na kraju prve četvrtine.

Međutim, u tom periodu je skupio čak tri faula, a ubrzo mu se sa istim brojem prekršaja priključio i Alen Smailagić.

To je obeležilo prvo poluvreme, iako je tokom druge deonice serijom 11:0, kada se Turk Telekom približio na dva poena minusa, serijom 11:0 otišao na do tada maksimalnih 41:28.

Ipak, sa dve trojke gostiju pred odlazak na odmor razlika je iznosila „samo“ sedam poena – 41:34.

Ali to je bila samo kratka reakcija turskog tima, pošto je u trećoj deonici Partizan sve prelomio fantastičnom odbranom i agresivnošću na svakom delu terena.

Bacali su se crno-beli po parketu, navijači su adekvatno odreagovali, a onda sa nekoliko dalekometnih pogodaka do maksimuma razgalili publiku.

Pogađali su Alen Smailagić Dalas Mur, kao i ponovo raspoloženi Kevin Panter i vođstvo je očas posla otišlo na +23 (64:41).

Time je meč praktično bio rešen i poslendnja deonica bila je puko odrađivanje posla, s tim da ni tada nije spuštena papučica sa gasa, pa je razlika na kraju iznosila +26.

Be the first to comment on "IGRA MAČKE I MIŠA: Moćni Partizan UNIŠTIO i Turke!"