IGRA MAČKE I MIŠA: Zvezda UNIŠTILA Krku i pobegla Partizanu!

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su nadigrali Krku iz Novog Mesta rezultatom u utakmici 24. kola ABA lige.
Branilac šampionskog prstena je stigao do 20. trijumfa ove sezone, uz samo dva poraza i praktično je obezbedio prvo mesto na kraju ligaškog dela regionalnog takmičenja.
Krka, pak, ostaje poslednjeplasirani tim na tabeli sa skorom 4-18 i sve je bliža ispadanju iz elitnog ranga.

Kao što se i očekivalo, pitanje pobednika u ovom meču nije se postavljalo nijednog momenta, a Dejan Radonjić je uspeo da rasporedi minutažu ravnomerno.

Čak je priliku da debituje dobio 16-godišnji Nikola Topić, sin legende jugoslovenske košarke Milenka Topića i proslavljenog reprezentativca.

Nikola, rođen 2005. godine, imao je nekoliko zapaženih poteza, a utakmicu je završio sa četiri poena, pet asistencija i dva skoka, što su njegove prve statističke kolone popunjene u ABA ligi.
Slovenački tim se u igri držao tek donekle u prvoj četvrtini, ali već sa uvodnim minutima druge deonice razlike je postala dvocifrena i kasnije je samo rasla.

Već do poluvremena je stigla do +21 (45:24), a u drugom delu susreta išla i do +28, pa je mnogo pre kraja sve bilo rešeno.

Interesantno je da su se svi igrači Zvezde upisali u listu strelaca, a da niko od njih nije imao dvocifren učinak.

Be the first to comment on "IGRA MAČKE I MIŠA: Zvezda UNIŠTILA Krku i pobegla Partizanu!"