IGRA MAČKE I MIŠA: Moćna Zvezda UNIŠTILA Megu i stigla na korak od titule!

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji KLS protiv Mege sa 1:0.

Crveno-beli su na svom terenu uz podršku navijača deklasirali ekipu koju predvodi Vlada Jovanović sa 98:69.

Šampion ABA lige će za dva dana u hali „Mega factory“ pobedom imati priliku da stigne do nove titule šampiona države.

Zvezda je i bez Korija Voldena igrala bez problema u „Pioniru“. Već u prvoj četvrtini napravila je razliku dobrim ofanzivnim skokom, dok je Mega imala problema sa realizacijom napada. Ognjen Dobrić je bio apsolutni lider crveno-belih. U prvih 10 minuta ubacio je 18 poena. Zvezda je u drugoj deonici povisila prednost na 20 razlike, pre svega šutem sa distance. U gostujućem timu nije bilo raspoloženih igrača, što je rezultat posle prve dve četvrtine i pokazao. Zvezda je vodila 57:37.

U sličnom maniru protekao je i treći kvartal. Zvezda je nastavila sa dominacijom dodatno povisivši prednost. Razigrao se i Aleksa Radanov, kao i Lendri Noko. U finišu treće četvrtine Džordan Lojd se povredio, nezgodno je stao na nogu i povredio skočni zglob, pa je morao da napusti teren. Zvezda je pred poslednjih 10 minuta vodila 78:56.

I u poslednjoj deonici tim Dejana Radonjića nastavio je da“sipa“, dok je Mega ostajala bez ikakve ideje. Filip Petrušev odigrao je jednu od svojih najslabijih partija, što se videlo i u rezultatu. Do kraja Zvezda je nastavila da povećava prednost koja je na kraju utakmice bila 29 razlike.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Dobrić sa 20 poena, a njega je pratio Radanov koji je ubacio 15.

U Megi Kazalon je stao na 16 poena, dok je Matković ubacio 10.

Be the first to comment on "IGRA MAČKE I MIŠA: Moćna Zvezda UNIŠTILA Megu i stigla na korak od titule!"