Fudbaleri Crvene zvezde savladali su mađarski Zalaegerseg 1:0 u drugom meču na pipremema na Kipru.

Strelac jedinog gola bio je mladi Jovan Šljivić u 25. minutu.

Prethodno, mađarski tim je drmao prečku gola crveno-belih nakon kiksa Šerifa Endiajea na polovini srpskog prvaka.

Mađari, ipak, to nisu iskoristili pa ih je stigla kasna u vidu gola Šljivića koji je vrlo efektno, gavom, pogodio mrežu sa osam metara.

Zvezda je, realno, mogla i do ubedljivije pobede danas.

Nisu, ipak, crveno-beli koristili sve šanse koje su im se ukazale, a imali su ih dve velike u prvom poluvremenu, dok je manje toga interesantnog bilo u nastavku meča.

U te dve situacije našli su se Spajić i Šljivić, ali nisu bili najprisebniji u situacijama kada su mnogi videli loptu u mreži.

Tako su Mađari ostali „u igri“ za bolji rezultat u nastavku međutim očito se radi o ekipi limitiranih mogućnosti o čemu svedoči i njihova pretposlednja pozicija na tabeli tamošnjeg šampionata.

Tek nešto više prikazali su igrači Zalaegersega u drugom poluvremenu nego u prvom, no to nije bilo dovljno dobro da izbore pozitivan ishod.

Zvezda je, podsetimo, u prvoj utakmici na Kipru savladala lokalni sastav Hloraku (3:2).

Be the first to comment on "TINEJDŽEROV GOL DOVOLJAN ZA POBEDU: Zvezda nije blistala, ali je srušila Mađare!"