Fudbaleri Crvene zvezde savladali su pred praznim tribinama Radnički iz Kragujevca rezultatom 2:0 u okviru 30. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su tako upisali još jedan trijumf pred početak plej-ofa i napravili još jedan ogroman korak ka osvajanju nove šampionske titule, što bi moglo da se dogodi već u utorak ukoliko Čukarički i TSC ne pobede u svojim mečevima.

Nije bilo mnogo šansi na ovom susretu, a strelci su bili Aleks Vigo u šestom, odnosno Stefan Mitrović u 78. minutu.

Zvezda je suvereno prva sa 82 boda, dok je Radnički ranije obezbedio osmo mesto i plej-of sa 37 poena.

Prva ozbiljnija situacija pred golom gostiju izrodila je i gol, treći koji je ove sezone postigao Aleks Vigo.

Kings Kangva je sa leve strane izveo slobodni udarac, lopta je pogodila stativu, ali se odbila pravo na nogu Vigu, koji je sa distance lepo savladao Miloša Mladenovića.

Mogli su domaći posle desetak minuta da dupliraju vođstvo, ali je Aleksandar Katai propustio veliku šansu.

Kombinovali su Mirko Ivanić i Marko Rakonjac, lopta je stigla do „Magika“ koji je iz izgledne pozicije, unutar kaznenog prostora, šutirao pored gola.

Radnički nije sedeo skrštenih ruku, a u prvom delu meča najkonkretniji su bili u 29. minutu.

Sa desne strane iskosa je šutirao Činedu, ali je lopta išla paralelno sa gol linijom, a na drugoj strani je zamalo zakasnio Evandra.

Ubrzo je i Vlajković optimistično probao sa tridesetak metara da ugrozi Borjana, što je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje pred veliku pauzu.

Slavoljub Srnić je na startu nastavka zamenio Srđana Mijailovića i to je praktično bio jedini bitan detalj u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena.

Zvezda je čuvala loptu u nogama, umrtvila igru, ali nije pokazivala konkretnu želju da ugrozi gol gostiju, koji su se usredsredili na defanzivu i kontranapade.

Prvo veliko uzbuđenje u nastavku bilo je u 78. minutu, kada je uostalom pao i gol, koji je postigao Stefan Mitrović.

Prihvatio je loptu, probio po desnoj strani i snažnim udarcem savladao Mladenovića, koji je bio nemoćan.

Do kraja susreta lepu šansu je imao još i mladi Mituljikić, ali promene rezultata nije bilo – 2:0.

Be the first to comment on "ZVEZDA NIJE BLISTALA, ALI JE PONOVO POBEDILA: Crveno-beli stigli nadomak osvajanja nove titule!"