DRAMA DO SAMOG KRAJA: Mega i dalje bez pobede protiv Zvezde u ABA ligi!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu 98:88 u meču 11. kola regionalne ABA lige u dvorani „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu.

Pobednik je rešen tek u završnim minutima poslednje četvrtine, mada je svaka od ekipa imala i osetniju prednost tokom utakmice.

Megi je malo falilo da posle Partizana skine „skalp“ i Zvezdi ove sezone, ali je na kraju presudila brzopletost njenih igrača, kojima nije manjkala hrabrost, kao i hladnokrvnost nekih igrača Zvezde poput Nemanje Nedovića, Dejana Davidovca i Luke Mitrovića.

Prvo poluvreme bilo je toplo-hladno za ekipu Janisa Sferopulosa. Bilo je tu svega – i promašenih zicera i spektakularnih zakucavanja i trojki preko ruke.

Ono što se nije svidelo treneru gostujućeg tima u hali „Ranko Žeravica“, jeste to što je u prvoj četvrtini u igri Mege bilo više energije.

Nikola Topić, mladi pozajmljeni igrač crveno-belih nije blistao u prvih 20 minuta, ali je Uroš Plavšić od starta pokazao da je spreman da se „potuče“ u reketu za poziciju i svaki koš i to je bio odličan nagoveštaj za tim Marka Baraća.

Samo prva dva, tri minuta bila su igrana u nešto sporijem ritmu, da bi se posle trojke Miloša Teodosića za 5:2 igra malo otvorila.

Mega se brzo vratila poenima Maloveca i Plavšića, Nikola Đurišić je pogodio dve trojke zaredom i preokrenuo rezultat u korist ružičastih na 15:10.

Nekoliko puta u tom periodu su igrači Mege hvatali lopte pod košem Zvezde, dok su na distanci olako dolazili do pozicija i tu je ležao koren problema crveno-belih.

Mega je u prvoj četvrtini imala i sedam poena viška, a Brazilac Jago je poenima iz prodora počeo da nagoveštava preokret u nastavku meča, ali je Mega vodila 27:22.

Druga četvrtina je već bila druga priča i Mega u njoj nije mogla da parira, pa je ubacila samo 13 poena, a primila 26.

Nemanja Nedović se u tom delu igre raspucao, u odbrani je uspeo jednom da iščačka loptu Topiću, kog je odbrana Zvezde prilično maltretirala i neutralisala.

Na startu te deonice je Dejanu Davidovcu prvobitno svirana nesportska lična, pa je posle čelendža odluka preinačena, bilo je u dvorani problema sa semaforom, dok je talentovani Filip Jović izveo jedan od poteza kola.

Krenuo je hrabro na prodor pored Džoela Bolomboja i onda Zvezdinog centra bacio na „poster“ strašnim zakucavanjem.

Problem po Megu je što se momentum već preokrenuo, a Zvezda je ušla u seriju 9:0, kojom je preokrenula rezultat, prvo na 31:27, a kasnije je došla i do veće razlike.

Mega se uz malo sreće i loptu koja se posle šuta Iljasolua odbila u obruč za trojku, vratila u egal na 37:37, usledilo je Jovićevo kucanje i od tada je Zvezda pritisla papučicu gasa do kraja.

Nedović je ubacio dve trojke, Teodosić je vezao pet slobodnih bacanja i crveno-beli su posle 20 minuta imali 48:40.

Treća četvrtina počela je asistencijom Jaga i poenima Mitrovića za +10 i prvu dvocifrenu prednost Zvezde. Malo ko je slutio da će Mega za manje od dva minuta istopiti tu prednost sa dve trojke.

Prvo Topićevom, a onda i Jelavićevom. Jago je ubrzo faulirao i Aleksandra Kobzistija na šutu za tri, pa tajm-aut koji je prethodno tražio Janis Sferopulos nije urodio plodom.

Andrija Jelavić je još jednom trojkom izjednačio rezultat na 52:52, nakon čega je Zvezda začas napravila pet razlike trojkom Teodosića i alej-upom za Bolomboja.

Teodosić je još jedanput povukao svoj tim, ali je i Nikola Topić pratio, pogađao trojke i dvojke, pa se Mega košem Plavšića vratila na 66:62.

Bolomboj je u tom periodu imao snažno putbek zakucavanje posle kog se uneo u lice Plavšiću i dobio tehničku.

Miljenović i Jelavić su trojkama frapirali prisutne navijače Zvezde u dvorani, dok su Topiću priznati poeni zbog silazne putanje Bolomboja, a domaćin je na ulasku u četvrtu četvrtinu imao 70:68.

I tu se nije zaustavio. Topić je trojkom na sredini poslednje četvrtine odgovorio na Lazićev faul i koš, a Mega je držala prednost 83:80.

Bitan trenutak usledio je u momentu kad je Plavšić propustio da uzme mrtvu loptu Teodosiću, a Zvezda je vezala četiri poena za preokret.

Đurišić je iz lepog driblinga pogodio za dva, pa je promašio trojku, dok je Mega u poslednja tri minuta ušla sa poenom prednosti.

Bolomboj je blokirao Đurišića u kontri posle promašene trojke Nedovića, a Davidovac je pogodio uz faul za dva. To je bio na kraju i trenutak koji je prelomio susret, nakon čega je Luka Mitrović hladnokrvno pogodio za dva.

Mega je pokazala da ima igrače kojima može i te kako da se ponosi. Ušli smo u pravu dramu, jer je pred završnih pet minuta samo jedan poen delio dve ekipe. Bukvalno niko nije mogao ni da pretpostavi šta će se desiti i na koju će stranu meč otići.

Tako je bilo do poslednja dva minuta kada je usledila pomenuta serija Zvezde za trijumf, ukupno deseti u ovoj sezoni ABA lige.

Sa druge strane, Mega je sada na skoru 5-6. U narednom kolu, ružičasti tim gostuje Splitu, dok na drugoj strani Zvezda igra sa Studentskim centrom u Podgorici.