BIĆE DOSTA BURE: Partizan pao u Nišu, Radnički slavio uz pomoć spornog penala!

Poveli su Beograđani preko Saldanje, ali je domaćin golom iz penala i autogolom stigao do vredne pobede.

Partizan više nije lider Superlige Srbije! Porazom od Radničkog u Nišu rezultatom 2:1 (0:0), crno-beli su izgubili prednost u odnosu na Crvenu zvezdu i sada su obe ekipe poravnate sa 43 boda. S tim što aktuelni šampion ima bolju gol-razliku i finiš jeseni dočekaće na prvom mestu.

Poveo je Partizan u 53. minutu preko Saldanje, i to posle sjajne asistencije Kristijana Belića, dok je već u 67. rezultat na semaforu bio 1:1. Strelac je bio Sava Petrov iz penala koji je skrivio Siniša Saničanin, da bi mladi defanzivac crno-belih Mihajlo Ilić u 73. postigao autogol.

Težak teren u Nišu sigurno da nije bio saveznik igračima, koji su u dosta navrata gledali u pravcu travnate podloge, naročito nakon loših udaraca i dodavanja.

Na početku utakmice, oba tima su bila po jedan izlet pred golom rivala, a prvu ozbiljniju šansu propustio je Bakić koji je pokušao „makazicama“ sa pet metara nakon što je Jovanoviću ispala lopta iz ruku posle kornera.

Pokušaji Mesarovića, Kanutea, Saldanje nisu bili ozbiljni, za razliku od onog Belakovićevog, koji se, doduše, poslužio rukama, odgurnuo je Stojkovića, sudija se nije oglasio, ali je udarac glavom igrača domaćih završio u rukama Jovanovića.

Samo minut kasnije, Petov je na drugoj stativi bio sam, ali je šutirao preko prečke. Na usporenom snimku je delovalo da je u začetku akcije bio ofsajd.

Partizan je najopasniji bio u 45. minutu, posle pokušaja Natha sa ivice šesnaesterca levom nogom. Međutim, Rosić je bio spreman i sjajno je intervenisao.

Prva zanimljivija situacija u nastavku bila je pred golom domaćih, kada je slučajno lopta posle udarca Zahida došla do Natha na desnoj strani, koji je šutirao iz prve, ali je njegov udarac bio izblokiran.

Ubrzo su gosti tražili penal nakon kontakta Saldanje i Jamkama, a upravo je defanzivac domaćih koji minut kasnije odlično istrčao kontru, ubacio se, ali loše šutirao.

Kazna je ubrzo stigla, igrao se 53. minut kada je Belić proigrao Saldanju, kome nije bilo teško da postigne 12. gol u sezoni.

Desetak minuta kasnije, sudija Ivković je pokazao na belu tačku i pokazao žuti karton Saničaninu, zbog udarca laktom u skoku u duelu sa Belakovićem.

Siguran sa penala u 67. minutu bio je Sava Petrov, koji je loptu bocnuo po sredini gola i tako prevario Jovanovića.

Radnički je ubrzo pripretio i preko Mesarovića, koji je šutirao sa leve strane iskosa, gađao je drugi ugao, ali se Jovanović istakao intervencijom.

Ipak, nakon tog udarca iz ugla, mladi Mihajlo Ilić je nespretno reagovao, postigao autogol, za potpuni preokret Radničkog.

Bacio je ubrzo Duljaj sve karte na napad, uveo Meniga i mladog Dušana Jovanovića, ali je Radnički odoleo.

Partizan će u subotu dočekati kragujevački Radnički, dok će Nišlije ugostiti Vojvodinu.

View this post on Instagram

A post shared by sportextra.net (@_sportextra)

Be the first to comment on "BIĆE DOSTA BURE: Partizan pao u Nišu, Radnički slavio uz pomoć spornog penala!"