CRVENO-BELI NISU BLISTALI, ALI SU POBEDILI: Zvezda bolja od Radnika na polupraznoj Marakani!

Fudbaleri Crvene zvezde vratili su se na pobednički kolosek.

Crveno-beli su u okviru 14. kola Superlige Srbije savladali na Marakani Radnik iz Surdulice rezultatom 3:1.

Srpski šampion sada ima 31 bod i nalazi se na drugom mestu iza Partizana sa tri boda manje, dok je Radnik zakucan za dno tabele sa samo devet osvojenih poena.

Barak Bahar je dosta promešao karte u odnosu na meč sa TSC-om, pa se od starta meča u špicu našao mladi Jovan Mijatović.

Upravo je on i bio taj koji je prvi pripretio gostima u 7. minutu, ali je šutirao preko gola. Dva minuta kasnije u šansi se našao i Žan-Filip Kraso, ali mu je udarac zaustavio Stefan Ranđelović.

U 19. minutu Zvezda stiže do zaslužene prednosti. Dobar potez Mirka Ivanića koji je poslao loptu do Jovana Mijatovića, a mladi napadač crveno-belih je iz poluvoleja uspeo da loptu pošalje u donji desni ugao gola Ranđelovića.

Do kraja poluvremena Šerif Endiaje propustio je tri sasvim dobre prilike, a jednom se u šansi našao i Kosta Nedeljković, ali novih promena rezultata nije bilo.

Piter Olajinka i Milan Rodić su zamenili Šerifa Endiaja i Stefana Mitrovića.

Radnik je u 52. minutu konačno uspeo da pripreti, ali je udarac Borka Duronjića glavom bio neprecizan.

Samo tri minuta kasnije Zvezda je povela rezultatom 2:0. Kings Kangva se lepo snašao i poslao loptu u šesnaesterac, a Uroš Spajić ju je sjajnim udarcem glavom sproveo u mrežu.

Zvezda je spustila tempo, a Radnik je to kaznio u 70. minutu kada smo videli jedan od najboljih poteza ove sezone.

Nemanja Tomašević je sa preko 30 metara fantastičnim udarcem savladao nemoćnog Omrija Glazera i smanjio na 2:1.

Nije Zvezda blistala posle ovog gola, ali Radnik nije mogao ozbiljnije da pripreti i unese novu pometnju u odbranu domaćeg tima.

U 86. minutu Osman Bukari je mogao sve da reši, ali je promašio prazan gol udarcem iz sredine šesnaesterca.

Ipak, u 90. minutu Zvezda stiže do trećeg gola. Vladimir Lučić je oboren u kaznenom prostoru, a Gelor Kanga je uz dosta sreće pronašao put do mreže, pošto se lopta od golmana Ranđelovića volšebno odbila u gol.

Na kraju pobeda Zvezde koja večeras nije blistala.