CRNO-BELA DRAMA: Partizan posle penal ruleta ELIMINISAO Sabah!

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plejof Lige konferencija pošto su eliminisali Sabah iz Azerbejdžana posle boljeg izvođenja penala nakon ukupnog rezultata 2:2.

„Crno-beli“ će se u plejofu sastati sa ekipom Nordsjelanda koji je večeras eliminisao Steauu.

Od samog početka meča fudbaleri obe ekipe krenuli su otvoreno i ofanzivno, a prvo uzbuđenje videli smo blizu gola Partizana, ali nije bilo kritično po domaću ekipu.

Ubrzo zatim Kanute je posle centaršuta glavom pogodio gornji deo prečke, da bi nešto kasnije šutirao Severina.

Raspoloženi Saldanja pravio je probleme svojim čuvarima, pa je Brazilac i postigao vodeći gol za Partizan.

Igrao se 30. minut kada je novi napadač „crno-belih“ iz drugog pokušaja pogodio gol Imanova posle dodavanja Meniga.

Nakon toga, Sabah je preuzeo terensku inicijativu, imao nekoliko opasnih situacija i pored pokušaja Ilića sa distance.

U drugom poluvremenu prvi je zapretio Partizan preko raspoloženog Ilića, da bi ono pravo usledilo nedugo zatim.

Posle prekršaja koji je izborio Saldanja uz žuti karton kapitena Sabaha, loptu je iskosa s desne strane uzeo Bibars Natho.

Sjajni Izraelac je iznenadio golmana protivničke ekipe i sjajnim udarcem iz slobodnog udarca postigao gol na prvu stativu u 58. minutu.

Uzvratio je Sabah udarcem Volvoka koji je ukrotio Jovanović, da bi sjajan udarac Ilića sa distance golman Azera jedva uspeo da skrene u prečku odakle se odbila u korner.

Duljaj je uvođenjem Šćekića i Kalulua pokušao da unese dodatnu energiju, u čemu je delimično uspeo, pošto je fudbaler iz Konga imao izglednu situaciju pred golom kada mu je pobegla lopta.

Sabah je imao priliku preko Nurijeva nakon čega je sudija odsvirao kraj regularnog dela.

U produžecima je prvu priliku imao Mutalimov čiji je udarac iz voleja odbranio Jovanović, nakon čega je usledio primetno sporiji ritam igre, pa nismo videli previše uzbuđenja nakon toga.

Partizan je meč završio sa igračem manje nakon što je Kristijan Belić zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona u 115. minutu.

Domaćin je izdržao sa igračem manje, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

A tamo – još veća drama.

Devet pogođenih penala, nakon čega je promašaj Alasgarova poništen posle čega je fudbaler Sabaha ponovo promašio jer je Aleksandar Jovanović odbranio penal.

Be the first to comment on "CRNO-BELA DRAMA: Partizan posle penal ruleta ELIMINISAO Sabah!"