CRNO-BELA PETARDA: Partizan PREGAZIO Pesnicu!

Partizan Pesnica pripreme

Fudbaleri Partizana odigrali su svoju prvu prijateljsku utakmicu na pripremama u slovenačkom Pohorju.

Crno-beli su rezultatom 5:0 deklasirali ekipu Pesnice, člana treće slovenačke lige.

Parni valjak nije postigao niti jedan gol u prvom poluvremenu, ali je u drugom usledila prava rapsodija.

Strelci su bili Trifunović u 53. minutu, Aleksić u 57, Terzić u 61. i 82, Natho u 74. iz penala.

Partizan je počeo meč u sastavu Aleksandar Popović – Mihajlo Ilić, Svetozar Marković, Aleksandar Filipović, Nikola Antić – Kristijan Belić, Bogdan Mirčetić, Mihajlo Petković, Kvinsi Menig, Janko Jevremović, Samed Baždar.

Tim Igora Duljaja je dominirao tokom celog toka meča. Već u prvom poluvremenu je stvorio brojne prilike, ali nije uspeo da ih pretvori u gol.

Sve se promenilo u ranoj fazi drugog poluvremena. Nemanja Trifunović je u 53. minutu načeo rivala. Prevario je čuvara, a zatim šutirao u bliži ugao. Samo tri minuta kasnije Milan Aleksić je iskoristio kiks golmana Pesnice i duplirao vođstvo svog tima.

Na 3:0 je povisio Nikola Terzić u 61. minutu. Trifunović je posle sjajnog pasa Natha centrirao sa leve strane, a Terzić se poklonio i glavom sproveo loptu u mrežu.

Četvrti gol za Partizan postigao je Bibras Natho iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 74. minutu. Prethodno je jedan od defanzivaca Pesnice rukom zaustavio loptu.

Petarda je pukla u 82. minutu, kada je Terzić sa oko 15 metara šutirao u donji levi ugao gola slovenačke ekipe.

Trener Igor Duljaj je isprobao veći broj fudbalera, a od trojice novopridošlih pojačanja nisu igrali Aleksandar Šćekić i golman Aleksandar Jovanović. U timu je bio samo bek Nikola Antić.

Be the first to comment on "CRNO-BELA PETARDA: Partizan PREGAZIO Pesnicu!"