LAKA CRVENO-BELA PETARDA: Zvezda PREGAZILA Nišlije za manje od 40 minuta!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, ubedljivom pobedom nad niškim Radničkim (5:0).

Aktuelni branilac trofeja je pitanje pobednika na stadionu „Rajko Mitić“ rešio već u prvom poluvremenu, kada je postigao pet golova.

Redom su pogađali Nikola Knežević u 12, Aleksandar Katai u 17, Šerif Ndiaje u 19, Vladimir Lučić u 25, te Žan Filip Kraso u 38. minutu iz penala.

Mnogo promena viđeno je na startu drugog poluvremena, debitovao je i 16-godišnji Andrija Maksimović kod domaćih, a to sve kao da je ubilo ritam, te do kraja susreta nismo videli naročito dobar fudbal.

Zvezda već u subotu od 16.00 dočekuje Mladost u Superligi, dok će Radnički u ponedeljak od 16.00 ugostiti Partizan.

Sneg i hladno vreme nisu smetali domaćim fudbalerima da već u prvom poluvremenu trasiraju put ka ubedljivom trijumfu.

Nekoliko ne toliko ozbiljnih pokušaja na obe strane prvi je u senku bacio 20-godišnji Nikola Knežević u 12. minutu.

Odlično dodavanje u dubinu Spajića, potom dva dobra driblinga momka koji igra na pozajmici u OFK Beogradu i dovoljno dobar udarac kojim je savladao Dimitrija Stevanovića.

Inače, Knežević je i u prošloj rundi, u pobedi nad Trajalom, uspeo da se upiše u strelce.

Probao je Radnički da odgovori preko Cvetkovića i Ivelje, ali su obojica bili sebični pred golom Glazera.

Kazna za to, ali i za grešku Jamkama, stigla je u 17. minutu, kada je Katai na majstorski način, lobom, savladao Stevanovića.

Samo dva minuta kasnije u strelce se upisao i Šerid Endiaje. Uporan je bio Lazar Nikolić, koji je izgubio, pa se izborio za loptu, a rutinski egzekutor bio je Senegalac.

Vojnović je ubrzo sprečio novi pogodak, ali ne i u 26. minutu, kada je povratnu loptu Krasoa u gol, preciznim udarcem sa distance, pretvorio Vladimir Lučić.

Isti igrač je nešto kasnije propustio još jednu veliku šansu, nakon proigravanja Kneževića, zaustavio ga i zicer mu odbranio Stevanović.

Sudija Radaković je ubrzo odlučio da svira penal za domaće, nakon što je Liam srušio Kataija, a dodelio je i žuti karton igraču gostiju.

Siguran sa bele tačke u 38. minutu bio je Žan-Filip Kraso, koji je poslednji pogodio u prvom poluvremenu.

Na startu nastavka, viđene su četvorostruke promene na obe strane, a na terenu se u redovima Zvezde našao i Andrija Maksimović, momak rođen 2007. godine.

Izmene su pomalo uticale na ritam igre, pošto u nastavku praktično da nije bilo većih prilika ni pred jednim golom.

Na jednoj strani je Ndiaje u dva navrata pokušao, odnosno Mitrović jednom, dok je Glazera probudio Cvetković, a potom Ivelja i Pejović.

Do kraja susreta Nedeljković je probao na jednoj, Cvetković na drugoj, ali promene rezultata više nije bilo – 5:0.

Inače, plasman u četvrtfinale obezbedili su još Novi Pazar, kragujevački Radnički, Vršac, Čukarički, Voždovac i Vojvodina, dok je u četvrtak od 16.00 na programu duel između Partizana i Grafičara.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama.

ZAPRATITE NAS NA INSTAGRAMU:

View this post on Instagram

A post shared by sportextra.net (@_sportextra)

Be the first to comment on "LAKA CRVENO-BELA PETARDA: Zvezda PREGAZILA Nišlije za manje od 40 minuta!"