CRNO-BELA PETARDA: Razigrani Partizan pregazio Kolubaru na krilima Rikarda!

Fudbaleri Partizana savladali su Kolubaru rezultatom 5:1 u meču desetog kola domaćeg šampionata.

Silovito je Partizan ušao u meč, možda i najbolje u dosadašnjem delu šampionata i to je dalo rezultata.

Crno-beli su već u drugom minutu poveli preko, a koga drugog, Rikarda Gomeša. Napadač sa Zelenortskih ostrva je nagradio upornost Kristijana Belića koji se u akciji koja je prethodila golu uporno borio za istu i potom proigrao Gomeša koji se okrenuo i iz drugog kontakta sa loptom je poslao uz stativu i u gol.

Euforija nije bila dugog daha. Samo šest minuta kasnije je Kolubara stigla do izjednačenja, a strelac je bio Nemanja Milojević čiji je otac Vladan, bivši trener Crvene zvezde, posmatrao meč sa tribina.

Jedan centaršut Lazarevčana je pronašao Anta Vukušića na drugoj strani šesnaesterca, a ovaj je vraća nazad i pronalazi Milojevića koji nije imao težak zadatak.

Proveravao se ovaj pogodak u VAR sobi neko vreme. Proveravalo se da li nije bilo ofsajda, ali je gol naposletku priznat. Međutim, to je bilo sve što smo videli od Kolubare.

Do kraja poluvremena su izabranici Gordana Petrića tresli mrežu Stanivukovića još tri puta. Naravno da je sve inicirao Gomeš koji je podjednako ekspresno kao izjednačenje, doneo svom timu novu prednost.

Igrao se 18. minut kada je dobio loptu od Meniga, sjajnim driblingom izbacio protivnika i sa ivice peterca poslao loptu u suprotan ugao gola.

Usledio je period igre koji je takođe pripao Partizanu, ali nisu se tada baš proslavili. Promašivali su Dijabate i naročito Gomeš koji je bio ispred gola, ali je poslao loptu visoko iznad prečke.

Ipak, kada igrate dobro i sreća vas služi pa se tako i Natho našao među strelcima u 32. minutu. Šutirao je Slobodan Urošević nakon centaršuta i pogodio prečku. Lopta je pala kod igrača na drugoj stativi, a ovaj je u pokušaju da je izbaci samo dodao do izraelskog veziste koji iz neposredne blizine ne promašuje.

Najbolje poluvreme ove sezone Partizana je krunisao Rikardo Gomeš. Sjajno su po desnom boku kombinovali Dijabate i Živković, a nekadašnji član Vojvodine je uputio centaršut koji je pronašao Rikarda na drugoj stativi. Gomešu je ostalo samo da se „pokloni“ i stigne do het-trika u prvom poluvremenu, a sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Pokušao je Dejan Đurđević trostrukom izmenom, ali nije to urodilo plodom. Naprotiv, Partizan je taj kojem je samo sedam minuta bilo potrebno da stigne do petog gola.

Duga lopta iz poslednje linije je stigla do Meniga, ovaj petom odigrava do Gomeša koji mu je odmah vraća. Izbio je Menig na ivicu šesnaesterca i uputio udarac koji nije bio previše jak, ali dovoljno dobar za peti gol crno-belih i asistenciju, nakon tri gola, za Gomeša.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja na obe strane. S vremena na vreme bi se Kolubara probudila, ali bez ikakvih opasnosti po gol Aleksandra Popovića. Možda se najzanimljiviji detalj zbio na 15-ak minuta do kraja regularnog dela igre kada je Gordan Petrić odlučio da izvede kapitena Slobodana Uroševića. On je prišao Ljubomiru Fejsi kako bi mu dao kapitensku traku, ali se stekao utisak da ju je ovaj odbio nakon čega je ona po prvi put završila na ruci Marka Živkovića.

Partizan sa ovom pobedom stiže do 15. boda u sezoni i prestiže upravo Kolubaru na sedmom mestu tabele. U narednom kolu crno-beli igraju sa Mladošću iz Lučana, a pre toga ih očekuje prvi meč grupne faze Lige konferencija protiv češkog Slovačkog. Taj meč je na programu u četvrtak.

Be the first to comment on "CRNO-BELA PETARDA: Razigrani Partizan pregazio Kolubaru na krilima Rikarda!"