BLAMAŽA CRVENO-BELIH: Samoubistvo Zvezde, Alba slavila posle produžetka!

Dejan Davidovac-Crvena zvezda-Alba-KK Crvena zvezda-Alba Berlin-Evroliga-Giffey

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u 14. kolu Evrolige – 84:90.

Crveno-beli su doživeli i peti vezani poraz, iako su na startu poslednje četvrtine imali +14.

Ispustili su veliku prednost i izgubili posle produžetka.

Slabo je Zvezda otvorila utakmicu.

Alba je kontrolisala tempo igre, imali su četiri ofanzivna skoka za nekoliko minuta i odmah su došli do pet poena prednosti.

Kada je Alba krenula da se ispucava, Zvezda je to iskoristila.

Smireno i pametno igrali su u napadu i posebno se istakao mladi Aleksa Uskoković, koji je imao pogođenu trojku i dve asistencije.

Uz dobru odbranu, Zvezda je uspela da preokrene, dođe do prve prednosti i ode sa jednim poenom viška na prvi mali odmor.

Nastavili su košarkaši Crvene zvezde da pogađaju za tri poena i serija se nastavila.

Srpski tim stigao je do velikih +11 i Alba je tek pred kraj prvog poluvremena uspela da se vrati.

Dve trojke i nekoliko sigurnih poena, vratili su Albu na šest poena zaostatka i u poslednjem napadu su pogodili trojku za minus tri.

Džordan Lojd ponovo je bio loš, pošto se nije ni upisao u listu strelaca u prvom poluvremenu.

Aleksa Uskoković je trojkom otvorio drugo poluvreme, pogađao je i O’Brajant, ali Zvezda nije uspevala da se rezultatski odlepi.

Već posle dva minuta ušli su u bonus i to je bio problem. Alba je uglavnom i poentirala sa linije penala.

Zvezda je dodala gas pred kraj treće četvrtine i došla do najvećih +14.

Na kraju treće četvrtine bilo je +9 za Zvezdu.

Lojd je proradio na startu poslednje četvrtine i sa dve vezane trojke doneo Zvezdi najvećih +16.

Ipak, Alba odmah uzvraća i ponovo je bila na minusu od osam poena.

Neverovatni Siva i Lo su samo pogađali trojke i niotkuda Alba sa -16 dolazi na samo -2 na četiri minuta do kraja utakmice.

Crveno-beli su odbranili napad za izjednačenje ili vođstvo Albe i na tri minuta do kraja se vratili na +4.

Sve je ispustila Zvezda i Alba je na 1:52 do kraja preokrenula i povela.

Na 1:32 do kraja, Lojd je fauliran na šutu za tri poena i pogodio je sva tri slobodna bacanja, pa je Zvezda vodila 74:72.

Odbranili su se i na 1:17 imali napad, koji su realizovali.

Bilo je dva poena razlike i Albi je ostalo još 10 sekundi, a Davidovac faulira Sikmu na 1,3 sekundi do kraja, koji je imao dva bacanja.

Pogodio je oba i Zvezdi je ostalo još 1,3 za poslednji napad.

Obradović je tražio tajm-aut, posle kog je Volden pogodio trojku za pobedu, ali ona nije važila jer je vreme isteklo.

Otišlo se u produžetak.

Alba preko Loa i Gifaja dolazi do četiri poena prednosti posle prvog minuta produžetka.

Lojd je pogodio trojku sa osam metara, koju odmah vraća Grejndžer, pa Timan pogađa za +6.

Sikma je odveo Albu na +8 na minut do kraja i to je bilo to.