NAJGORI MEČ CRVENO-BELIH U SEZONI: Alba deklasirala Zvezdu u Pioniru!

Košarkaši Albe savladali su Crvenu zvezdu u Beogradu sa 78:63 u okviru 5. kola Evrolige.

Crveno-beli sada imaju isti skor kao Nemci, pošto oba tima imaju po dve pobede i tri poraza.

Ovo je bio šesti uzastopni neuspeh srpskog šampiona od Albe.

Kod Zvezde su se istakli Kuzmić sa 16, Volters sa 13 i Mitrović sa 11 poena.

Kod Albe su najefikasniji bili Lo sa 17, Sikma i Zusman sa po 11 i Blat sa 10 poena.

Crvenu zvezdu je koštalo katastrofalno prvo poluvreme, gde su mnogo grešili, konstantno gubili lopte i loše šutirali i za dva i za tri poena.

Zvezda je u prvoj četvrtini postigla samo 10 poena. Odbrana je, kao i uvek, bila na visokom nivou, što govori i 12 poena Albe za 10 minuta, ali je u napadu sve bilo veoma loše.

Izgubili su osam lopti i imali samo jednu asistenciju. Lopte su gubili najviše Mitrović pod košem i Kalinić kada je bio organizator.

Druga četvrtina je bila posebno loša. Uspeli su pred kraj druge deonice barem malo da se izvuku crveno-beli.

U prvih šest minuta postigli su samo dva poena i tenzija je bila na terenu i na tribinama. Kalinić i Radonjić su se svađali sa sudijama i dobili po tehničku, Holins je napravio tri faula, lopte su se ponovo gubile, niko ništa nije mogao da pogodi…

Za razliku od prve četvrtine, gde su loš napad pokrivali dobrom odbranom, u drugoj to nije bio slučaj, pošto je Alba pravila serije i posle serije 9:0 otišli su na dvocifrenu prednost.

Tek nakon šest minuta igre je Zvezda prekinula seriju i od -16, serijom 10:0 došli do samo -6.

Alba trojkom prekida seriju i sa 7:2 završava prvo poluvreme. Na odmor su otišli sa +13.

Zvezda je dobro igrala u napadu u trećoj četvrtini i pogađala je iz izglednih pozicija.

Odličan je bio Kuzmić koji je sve pogađao, ali je i Alba uvek imala pravi odgovor na drugoj strani, pa Zvezda nikako rezultatski nije mogla da se vrati u igru.

Kada su pred kraj četvrtine spustili na jednocifren zaostatak, dobrom odbranom i sigurnim poenima, opet je Alba trojkama i lakim poenima iz reketa odgovorila.

Pred poslednju četvrtinu bilo je +12 za Albu.

Na startu četvrte četvrtine otišli su na najvećih +16, bilo je jasno da će se Zvezda teško vratiti u meč u poslednjih 10 minuta.

Alba je nastavila da pogađa sve, pogotovo na isteku napada i Zvezda nije uspela da se vrati i napravi ovaj meč neizvesnijim.

Be the first to comment on "NAJGORI MEČ CRVENO-BELIH U SEZONI: Alba deklasirala Zvezdu u Pioniru!"