CRVENO-BELI PREŽIVELI PANČEVO: Zvezda se namučila i slavila posle preokreta!

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Železničar u Pančevu posle preokreta sa 2:1 (0:1), u okviru 15. kola Superlige Srbije.

Izabranici Baraka Bahara su uspeli da dođu do sva tri boda na teškom gostovanju, uprkos golu zaostatka na poluvremenu.

Izmene su urodile plodom i Mirko Ivanić i Jovan Mijatović su doneli novu energiju i preokret crveno-belima.

Crveno-beli sada imaju tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Partizan, ali i utakmicu više.

Domaća ekipa je dobro ušla u meč i u 16. minutu uspela da iznenadi Zvezdu. Aleksandar Đorđević je poslao odličan centaršut u šesnaesterac gostiju, a najbolje se snašao Lazar Romanić i glavom matirao Zorana Popovića za 1:0.

Crveno-beli su pokušavali da uspostave kontrolu do poluvremena, ali nisu bili konkretni u završnici da ugroze gol iskusnog Mladena Živkovića.

Železničar je uspeo da izdrži do poluvremena i na pauzu ode sa golom prednosti (1:0).

Odmah na startu drugog poluvremena Bahar je pokušao da probudi ekipu izmenama. Ušli su Lazar Nikolić i Mijatović, a desetak minuta kasnije Osman Bukari i Ivanić.

To je donelo novu energiju crveno-belima i već u 61. minutu Ivanić je posle dodavanja Gelora Kange dobro prošao kroz odbranu domaće ekipe i pogodio za izjednačenje – 1:1.

Grgić je imao šansu da vrati vođstvo domaćinu, ali nije uspeo.

Ipak, Zvezda je nastavila sa pritiskom i posle postignutog pogotka, a on je urodio plodom već u 76. minutu, kada je Kanga dobro centrirao sa strane, a najbolje se snašao Jovan Mijatović i matirao Živkovića za preokret – 2:1.

Ista situacija desila se i posle drugog pogotka crveno-belih, Pančevci su mogli do novog izjednačenja, ali Đorđe Šušnjar nije bio precizan.

Do kraja meča Zvezda je uspela da iskontroliše igru, privede meč kraju, i upiše tri boda na teškom gostovanju.