DELEGACIJA ZVEZDE PRETUČENA U ZADRU: Crveno-beli imaju ZAHTEV za ABA ligu!

FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović

Članovi delegacije KK Crvena zvezda napadnuti su u Zadru pred meč sedmog kola ABA lige.

Tim povodom se oglasio tim sa Malog Kalemegdana.

 


Saopštenje prenosimo u celosti:

„KK Crvena zvezda Meridianbet obaveštava javnost da su tokom subote uveče u dva odvojena incidenta u Zadru bez ikakvog razloga, napadnuti član UO našeg kluba, zajedno sa još jednim prijateljem kluba sa kojim je bio društvu, kao i dva člana novinarske ekipe koja je sa delegacijom KK Crvena zvezda Meridianbet stigla iz Barselone!

Svi su u napadu od strane brojnih maskiranih huligana pretučeni, i tom prilikom doživeli su ozbiljne povrede!

Kao klub zahtevamo hitnu reakciju nadležnih organa, na prvom mestu hrvatske policije i službi bezbednosti kao i privođenje napadača, jer je prosto neverovatno da se napadaju ljudi koji su u Zadar stigli kao deo delegacije našeg kluba, koji nisu imali nikakva obeležja našeg kluba na sebi, niti su na bilo koji način provocirali bilo koga!

Posebno je simptomatično da mi kao klub iz Beograda već imamo informacije da oba napada povezuje ista osoba (vozač taksija) koji je sa aerodroma prevozio i novinarsku ekipu, i člana našeg Upravnog odbora!

 


Zbog svega navedenog, a moguće i kao posledica otvorenog pisma navijača Zadra koje je potpuno nepotrebno podiglo tenziju, kao i svega što se dešava tokom subote u Zadru, KK Crvena zvezda Meridianbet i zvanično je zatražio da se utakmica u nedelju igra bez prisustva publike – jer nam uvertira od subote, kada je bez ikakvog razloga počeo svojevrsni lov na ljude iz delegacije našeg kluba, nagoveštava da uslovi za odigravanje utakmice neće biti regularni“, stoji u saopštenju vicešampiona ABA lige.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama.

ZAPRATITE NAS NA INSTAGRAMU:

*