CRNO-BELI RAZBIJENI: Partizan doživeo debakl u Zadru!

Košarkaši Partizana doživeli su već i četvrti poraz u ABA ligi.

Crno-beli su izgubili na gostovanju Zadrom rezultatom 84:68 u okviru 13. kola regionalnog takmičenja.

Partizan sada ima skor od devet pobeda i četiri neuspeha i već sad se oprostio od osvajanja prvog mesta na kraju regularnog dela, pošto prvoplasirana Zvezda ima samo jedan poraz.

Sa druge strane, hrvatski velikan je upisao sedmi trijumf, a uz to ima i šest poraza.

Partizan ni u jednom trenutku nije vodio na meču i stigao je do novog šokantnog poraza u ABA ligi sasvim zasluženo.

Crno-beli su se na startu mučili u napadu, a domaćin je to iskoristio i lako poveo rezultatom 11:4.

U tim trenucima jedino je Pi Džej Doužer igrao na nivou i držao crno-bele iznad vode.

Probudio se potom i Tristan Vukčević koji postiže trojku i smanjuje na 13:11.

Ipak, Zadar je sjajno šutirao za tri poena i ubrzo se ponovo odlepio na 20:13, a sa tmi rezultatom se otišlo na pauzu između prve i druge četvrtine.

Božić je bio nezaustavljiv i kao od šale hrvatski klub je otišao na ogromnih 27:15. Vukčević je jedini igrao u Partizanu, vezao je pet poena i blokadu i vratio crno-bele na jednocifreni zaostatak, 27:20.

Dario Drežnjak je nastavio da pogađa trojke, a Zadar je serijom od 7:0 otišao na maksimalnih 34:20.

Partizan je uspeo da smanji na 11 razlike, ali se do kraja četvrtine igrao koš za koš, da bi u poslednjoj sekundi trojku postigao Arijan Lakić, pa je Zadar na poluvreme otišao sa ogromnih 47:34.

Božić je svojim poenima otvorio drugo poluvreme, pa je domaćin poveo sa ubedljivih 49:34.

Ipak, konačno smo videli malo dobre igre Partizana. Zek Ledej i Alen Smailagić postižu po trojku, a potom i Kevin Panter krade loptu i poentira, pa je Obradovićev tim prišao na 52:42.

Potom je Doužer vezao četiri poena, ali je onda promašio dva slobodna bacanja i propustio šansu da Partizan stigne do samo četiri poena zaostatka.

Kao da su ova slobodna bacanja bila i presudna za dalji tok meča. Drežnjak je pogodio neverovatnu trojku i Zadar se ponovo odlepio.

Partizan je bio očajan u napadu, postigao je samo još četiri poena do kraja deonice, a Zadar je to iskoristio i vodio rezultatom 63:50 posle 30 minuta igre.

Raspao se srpski velikan na startu poslednje deonice, pa je Zadar serijom 7:0 rešio meč i poveo sa 70:50.

Do kraja meča Partizan kad god bi prišao, Drežnjak bi pogodio trojku kakva se retko viđa i tako odbio svaki nalet crno-belih.

Da nevolja ne ide sama, govori i to što je Smailagić doživeo povredu zgloba i uz pomoć saigrača i fizioterapeuta je morao van terena, dok je lakšu povredu doživeo i Doužer, ali čini se da on neća imati većih problema.

Na kraju debakl Partizana i ubedljiva pobeda Zadra.

U Partizanu je najbolji bio Tristan Vukčević sa 16 poena, a dvocifreni su bili Ledej sa 11 i Anđušić sa 10.

Luka Božić je predvodio Zadar sa 26 poena, devet asistencija i devet skokova, dok je neverovatni Drežnjak meč završio sa 25 poena i šutem za tri poena 7/10, dvocifren je bio i Marko Ramljak sa 15 koševa.