Košarkaši Partizana plasirali su se u finale ABA Superkupa pobedom nad Primorskom – 91:77.

Izabranici Andree Trinkijerija slomili su otpor Slovenaca u drugom poluvremenu koje su dobili rezultatom – 48:29.

Partizan će u finalu Superkupa igrati protiv boljeg iz duela Cedevita Olimpija – Budućnost.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rašon Tomas sa 19 poena i 11 skokova, a pratil Gordić sa 14, odnosno Birčević i Mozli sa po 12 poena, dok je Zagorac ubacio 11. Kod Primorske Holt je ubacio 17, Jagodić Kuridža 16, a Čakarun i Šiško 12 poena.

Šampiona druge ABA lige odlično je otvorio utakmicu i posle samo nekoliko minuta na semaforu je bilo 4:10.

Partizan je uspeo da dođe do preokreta i povede 19:15, međutim Primorska serijom 7:0 završava prvu četvrtinu, 19:22.

Dobru igru s kraja prvog kvartala, Slovenci prenose na drugi. Holt je pogodio trojku i Trinkijeri je odmah zatražio tajm-aut (19:25).

Ulaskom Nemanje Gordića crno-beli su došli do svoje igre, ali im se na kraju četvrtine desilo isto što i u prvoj.

Primorska pravi seriju, postiže 11 poena za dva minuta i na poluvreme odlazi sa pet poena prednosti, 43:48.

Uskoro opširnije…

Ekipa iz Slovenije igrala je sjajno i u trećoj deonici, međutim Partizan je uspeo da podigne nivo igre i trojkom Jaramaza dođe do 66:62. Crno-beli uspeli su da slome otpor Primorske u poslednjoj četvrtini, koja nije imala mnogo raspoloženih igrača.

Posebno raduje igra Rašona Tomasa, koji je bio sveprisutan na terenu. Finale Superkupa igra se u nedelju od 20 časova.

Be the first to comment on "TOMAS ODVEO CRNO-BELE U FINALE SUPERKUPA: Partizan sjajnim drugim poluvremenom srušio Primorsku!"