PARTIZAN PONOVO „PRODAO“ POBEDU: Efes na krilima Larkina srušio crno-bele!

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Anadolu Efesu u Istanbulu rezultatom 100:94 u okviru 10. kola Evrolige.

Crno-beli sada imaju skor od četiri pobede i šest poraza, dok su Turci na polovičnom učinku, 5-5.

Partizan je po ko zna koji put ove sezone maltene izvršio samoubistvo i predao pobedu rivalu.

Crno-beli su u poslednju deonicu ušli sa ogromnih +10, ali to nije bilo dovoljno da se stigne do pobede.

Što se tiče same utakmice, srpski velikan ju je sjajno otvorio.

Frenk Kaminski i Bruno Kaboklo pogodili su po trojku na startu meča za uvodnih 6:0. Crno-beli su održavali stečenu prednost, a potom je Kaminski novom trojkom odveo Partizan na 16:11.

Efes se posle tajm-auta konsolidovao, pa je preko Derika Vilisa i Tajrika Džonsa preokrenuo na 21:18. Poenima Zeka Ledeja u poslednjim stotinkama, na kraju prvog perioda rezultat je bio 22:22.

Efes je zaigrao dosta agresivnije u odbranu, a Partizan se slabo na nju snašao, pa je često olako gubio lopte. I pored toga Obradovićevi izabranici su poveli rezultatom 27:24.

Partizan je potom stao, a Efes pravi seriju rezultatom 10:0 na krilima Šejna Larkina. Uspeo je domaćin potom i da se odlepi na +10, a Partizan je nekako do kraja poluvremena smanjio na 50:45.

Parni valjak je blistao u trećoj četvrtini. Poenima Kaminskog i Pi Džej Doužera smanjio je na minus tri, a potom je poenima Džejmsa Nanelija posle ofanzivnog skokga prišao i na -1.

Crno-beli su dosta podigli igru u odbrani i posle jedne takve sekvence u defanzivi usledila je kontra Ognjena Jaramaza i Nanelija za prvo vođstvo gostiju još od drugog perioda.

Nije tu stao Partizan, Jaramaz je sjajno pronašao Kaminskog, a potom pogađa i Ponitka na dodavanje Kaminskog za 64:40.

Nije vredeo ni tajm-aut tomaćem timu, pošto je Doužer posle skoka u napadu Jaramaza pogodio za tri poena i velikih +7.

Partizan se mučio sa penala, ali je dobro šutirao za tri, pa je Kaminski uz zvuk sirene postigao novu trojku za ogromnih 74:64 za našeg predstavnika posle 30 minuta igre.

I umesto da pametnom igrom što duže odoleva rivalu, Partizan je startom poslednje deonice dozvolio Anadolu Efesu seriju od 7:0 na krilima Vila Klajburna. Danilo Anđušić je potom vezao četiri poena i ostavio crno-bele u vođstvu.

Posle asistencije Jaramaza za Doužera, Partizan je poveo 83:80 na četiri minuta pre kraja meča.

Darijus Tompson je potom pogodio dugu trojku, a Jaramaz izgubio loptu i napravio nesportsku ličnu.

Efes je to iskoristio da povede, pa je Željko morao da zove tajm-aut. To nije zaustavilo raspoloženog Larkina koji pogađa trojku za 90:85, a potom trojku ubacuje i Rodrigo Boboa za velikih +6.

Usledila je još jedna trojka Larkina posle izgubljene lopte Kaminskog i to je bio kraj. Partizan je pokušao da se vrati u meč, nije uspeo, pa je Efes slavio rezultatom 100:94.

Najefikasniji u Partizanu bio je Kaminski sa 24 poena, Doužer je imao 21, Naneli 16, a Kaboklo devet, sve u prvom poluvremenu.

Efes je predvodio Larkin sa 27 koševa, Tompson je doao 18, a Ante Žižić i Vil Klajburn imali su po 12.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama.