CRVENO-BELA OSVETA: Zvezda u drugom poluvremenu srušila žilavu Mačvu!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mačvu 2:0 (0:0) u 28. kolu Superlige Srbije i zadržali 12 bodova prednosti ispred Partizana.

Crveno-beli su se revanširali Šapčanima za eliminaciju iz Kupa Srbija na istom terenu od pre samo nekoliko dana.

Tim Vladana Milojevića je dominirao svih 90 minuta, ali je otpor domaćina slomio tek sredinom drugog poluvremena.

Presudio je sjajan gol Luke Adžića iz slobodnog udarca u 65. minutu, da bi u 75. Ben „overio“ trijumf na obali Save.

Mačva je bila u potpuno podređenom položaju od početka meča, ali je disciplinovanom igrom odbrane i čestim faulovima odolevala pritisku Zvezde.

Zvezde je krenula furiozno od starta, imala osam kornera u prvom poluvremenu, konstantno opsedala šesnaesterac Mačve, ali je Puletić čuvao svoju mrežu netaknutom.

Desetak minuta pre kraja poluvremena Zvezda je oštećena za penal, sudije nisu videle igranje rukom Pejovića u kaznenom prostoru Šapčana.

U nadoknadi vremena Le Talek je ispred gol linije izblokirao šut Gavrića, koji je prethodno pobegao Babiću i obišao Borjana na ivici kaznenog.

U nastavku meča je ritam malo opao, ali je Zvezda nastavila da pritiska odbranu Mačve. Konačno, u 65. minutu uspeva da povede zahvaljujući sjajnom šutu Adžića iskosa sa leve strane, „uhvatio“ je Puletića na pogrešnoj nozi.

Deset minuta kasnije Ben je potvrdio pobedu golom nakon kornera Milijaša i dodavanja Pešića glavom.

U samoj završnici bilo je još nekoliko polušansi, ali je ostalo 2:0 za Zvezdu.

Be the first to comment on "CRVENO-BELA OSVETA: Zvezda u drugom poluvremenu srušila žilavu Mačvu!"