CRVENO-BELI U FINALU: Zvezda RAZBILA Megu u drugom poluvremenu!

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća pošto su u Nišu savladali Megu rezultatom 72:53 (15:21, 24:12, 17:14, 16:6).

Mlada ekipa Vlade Jovanovića odlično je ušla u meč, velikom energijom je uspela da napravi seriju 7:0 protiv Zvezde koja je bila indisponirana.

Predvođena Matkovićem, Mega je držala vođstvo zahvaljujući još jednoj seriji 10:0 u finišu prve četvrtine.

Zaigrala je Zvezda nešto bolje u drugoj deonici meča, pa je i pored lošeg procenta šuta za tri poena uspela da prestigne rivala poenima Kalinića i Voltersa. Na kraju poluvremena, šest poena prednosti za „crveno-bele“, a nastavak je pripao upravo njima.

Serija 10:0 u trećoj četvrtini „odlepila“ je izabranike Dejana Radonjića koji su bez većih problema uspeli da održe sigurno vođstvo pred poslednju deonicu.

Na kraju, rutinska završnica favorita, dok se Mega pokazala odlično tokom prve dve četvrtine, ali nakon toga nije uspela da izdrži ritam.

Nikola Kalinić postigao je 15 poena, Volters je ubacio 12 koliko i Ivanović, a Kuzmić 10 poena.

U Megi, istakao se Matković sa 15 poena i pet skokova.

Zvezda će imati priliku da odbrani trofej osvojen prošle godine, a protivnik će biti bolji iz duela između Partizana i FMP-a koji počinje od 21 sat.

Be the first to comment on "CRVENO-BELI U FINALU: Zvezda RAZBILA Megu u drugom poluvremenu!"