CRVENO-BELA OSVETA U KAZANJU: Sjajna Zvezda srušila MOĆNI Uniks!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Uniks u Kazanju rezultatom 84:77, u okviru 26. kola Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića su se revanširali ruskoj ekipi za poraz u Beogradu u novembru (98:78).

Crveno-beli su imali vođstvo tokom većeg dela prvog poluvremena, u trećoj četvrtini su ispustili prednost, ali su u poslednjoj uspeli da stignu do preokreta i važnog trijumfa.

Sada su na skoru 9-14, dok je Uniks na 13-11 i sada su sebi umanjili šanse za plasman u Top 8 fazu ovog takmičenja.

Najzaslužniji za pobedu srpskog tima bili su Nikola Kalinić sa 20 poena i šest asistencija, odnosno Nejt Volters sa 19 poena i četiri skoka.

Zvezda je mnogo bolje otvorila ovaj susret, igrala je smireno i organizovano, naročito u odbrani.

Uniks je na prve poene čekao više od četiri minuta, međutim, razlika je rasla, a gosti su brzo stigli i do dvocifrenog vođstva.

Domaći su trojkama polako počeli da se vraćaju na startu drugog perioda, pre svega zahvaljujući Italijanu Spisi.

Zvezda je odbila taj nalet, činilo se da će na veliku pauzu otići sa prednošću, međutim, Hezonja i Spisu su u finišu bili precizni iza linije 6,75m, te je rezultat posle prvih 20 minuta bio nerešen.

Drugo poluvreme Uniks je započeo u boljem ritmu, Džon Braun se probudio, a nakon rezultatske klackalice, izabranici Velimira Perasovića su se odlepili na maksimalnih +9 u tom trenutku.

Ipak, Zvezda je ubrzo uzvratila i serijom 7:0 u poslednjem minutu treće četvrtine, vratila se u igru.

Poslednji kvartal je na početku bio izjednačen, da bi Zvezda serijom 15:3 prelomila duel i ostvarila trijumf u Kazanju.

Zvezda naredni duel igra 25. februara u Atini protiv Panatinaikosa.

Be the first to comment on "CRVENO-BELA OSVETA U KAZANJU: Sjajna Zvezda srušila MOĆNI Uniks!"