SA NOVAKOM NEMA ŠALE: Đoković SMOŽDIO Norija i odveo Srbiju u polufinale!

EPA/JORGE ZAPATA

Novak Đoković doneo je Srbiji plasman u polufinale Dejvis kupa u Malagi.

Posle pobede Miomira Kecmanovića nad Džekom Drejperom rezultatom 2:0 (7:6, 7:6), Đoković je savladao Kamerona Norija rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) i tako Srbiji doneo nedostižnu prednost od 2:0.

Naši momci će u polufinalu igrati protiv Italije, koja je posle drame i dubl meča pobedila Holandiju sa ukupnim rezultatom 2:1.

Što se tiče meča između Đokovića i Norija, drame je bilo samo u prva četiri gema posle kojih je bilo 2:2.

Novak u petom gemu stiže do prve brejk šanse koju odmah i koristi i dovodi sebe u prednost od 3:2.

Do kraja prvog seta Đoković je rutinski osvajao gemove na svoj servis i lako osvojio ovaj set rezultatom 6:4, a na njegovom kraju je u svom stilu utišao bezobraznu britansku publiku.

Novak je dominacjiu nastavio u drugom setu, kada je u prvom gemu sa nulom oduzeo servis nemoćnom Noriju.

Srbin je nastavio da bude siguran prilikom svog servisa, a potom je u petom gemu propustio pet brejk šansi da i u potpunosti slomi otpor rivala. Nori je uspeo da se izvuče i smanji na 3:2.

Do kraja meča novih brejkova nije bilo, Britanac je uspeo malo da zapreti, ali je najviše uspevao da osvoji dva poena na Novakov servis.

Đoković je pri rezultatu 5:4 servirao za meč i osvojio gem sa nulom i odveo Srbiju u novo polufinale Dejvis kupa.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama.