Tanjug/AP

Teniseru Srbije plasirali su se u polufinale Dejvis kupa, pošto su Novak Đoković i Nikola Ćaćić u dublu pobedili kazahstanski par Golubev/Nedovjesov rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 2:6, 6:3.

U polufinalu Srbija će igrati sa selekcijom Hrvatske.

Prvi set protekao je u znaku srpskog para. Usaglašeno su igrali Novak i Nikola i tako stigli do željene prednosti u petom setu kada su napravili prvi brejk. Drugi je usledio odmah pri narednom servisu protivnika i on im je doneo ubedljivih 6:2 posle prvog seta.

U drugom setu Kazahstanci su vratili istom merom. Oduzeli su servis našem paru za 3:1, a potom potvrdili pobedu u drugom setu u poslednjem, osmom gemu kada su napravili i drugi brejk.

Đoković ne bi bio to što jeste da nije uspeo zajedno sa svojim mlađim partnerom da napravi novi brejk u odlučujućem setu i povede 4:2 posle svog servisa. Usledio je još jedan brejk u poslednjem gemu za konačnih 6:3.

Be the first to comment on "BRAVO MAJSTORI: Đoković i Ćaćić odveli Srbiju u polufinale, sledi duel sa Hrvatskom!"