JEDAN KIKS DOVOLJAN ZA PORAZ: Srbija pala u Belgiji!

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Belgije na gostovanju (1:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Luvenu pred praznim tribinama.

Jedini gol na meču postigao je Janik Karasko u drugom minutu, nakon greške Strahinje Pavlovića.

Srbija je najbolje šanse imala preko Filipa Đuričića, koji je u prvom poluvremenu pogodio stativu, a u drugom prečku.

„Orlovima“ je ovo bila pripremna utakmica pred meč sa Bugarskom u nedelju od 15.00 u Leskovcu, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija nije mogla gore da otvori utakmicu u Belgiji, pošto su domaći posle malo više od 60 sekundi, poveli.

Strahinja Pavlović je poslao lošu loptu do Predraga Rajkovića, koji je uspeo nekako da stigne pre Luja Opende, međutim, na pravom mestu je bio Janik Karasko, koji je zatresao mrežu.

Pavlović je samo minut kasnije još jednom loše predao loptu, samo što ovoga puta Openda nije uspeo da matira Rajkovića, koji je bio dobro postavljen.

Srbija se malo trgla u nastavku, a do prve poluprilike je stigla u 24. minutu, kada je posle dodavanja Filipa Mladenovića, Lazar Samardžić loše šutirao.

Rajković je sa dobrim odbranama nastavio ubrzo, kada je sprečio Opendu da ga savlada posle dodavanja Tilemansa.

Najbolju šansu u prvom delu susreta Srbija je imala u 31. minutu preko Filipa Đuričića, koji je pogodio stativu.

Ništa novo nije bilo na drugoj strani kada je Rajković i po treći put, ovoga puta dobrim zatvaranjem prvog ugla, zaustavio pokušaj Opende.

Bilo je to sve u prvom poluvremenu, da bi na startu nastavka Piksi na teren poslao Kostića i Lukića.

Delovala je Srbija odlučnije i agresivnije u polju, naročito u fazi odbrane, ali nikako nije uspevala da dođe do šanse za pogodak.

Tokom uvodnih 20 minuta samo je Belgija pripretila preko Demana, kome je udarac zaustavio Rajković.

Srbija je tek u 70. minutu pripretila preko Radonjića, da bi isto učinio i Mitrović po ulasku u igru. Zajedno sa njim na teren su kročili Tadić, Milenković i Živković.

Naš tim je pritiskao u finišu, Đuričić je pogodio prečku, ali je Belgija na kraju uspela da sačuva trijumf.