HLADAN TUŠ ZA ORLOVE: Srbija doživela ŠOKANTAN poraz u Belgiji!

Košarkaši Srbije poraženi su u Monsu od Belgije rezultatom 73:69, u drugom kolu grupe A kvalifikacija za Mundobasket.

Izabranici Svetislava Pešića su ispustili dvocifrenu prednost koju su imali i u poslednjoj četvrtini dozvolili preokret.

Prvi nalet Belgije u trećem kvartalu su odbili, ali ovaj drugi, u poslednjoj deonici nisu, te su zabeležili prvi poraz u kvalifikacijama.

Najzaslužniji za preokret domaćih bio je Sem van Rosom, koji je postigao nekoliko bitnih trojki.

Srbija je u prvom kolu bila bolja od Letonije za pola koša (101:100), dok su Belgijanci lako slavili u Slovačkoj (83:57).

Početak utakmice bio je efikasan, da bi stegnutost Belgije u napadu iskoristila Srbija, koja je krajem prvog kvartala počela da se rezultatski odlepljuje.

U tim momentima na parketu su se prvi put pojavili Filip Petrušev i Miloš Teodosić, koji je postigao dve brze trojke.

Belgija je poentirala uglavnom posle prodora, ali ne prečesto, što je za posledicu imalo i prvo dvocifreno vođstvo orlova početkom druge četvrtine.

Srbija je bila bolja u gotovo svim segmentima, uz dodatak da je, ipak, bilo praznih hodova i povremenih problema u ofanzivi.

U ovom periodu u seriji je bio Aleksa Avramović, koji je pogađao na različite načine, uz pratnju gore spomenute dvojice.

Domaći su brzo ulazili u bonus, Srbija je bila relativno sigurna i sa linije slobodnih bacanja (7/8), dok zanimljivo, Belgijanci u prvih 20 minuta nijednom nisu šutirali penale.

Belgija je mnogo bolje započela drugo poluvreme i zahvaljujući trojkama Van Rosoma ubrzo prišla rivalu na -2.

Svetislav Pešić je reagovao tajm-autom, srpski reprezentativci su se probudili, pre svih Aleksa Avramović, najzaslužniji za odbijanje naleta.

Uskočio je u pomoć i Teodosić, prvo trojkom, a onda i asistencijama, nakon čega su gosti vratili dvocifrenu prednost.

Usledio je kratak prekid zbog nestanka struje, ali je problem brzo rešen, pa je poslednji period mogao da krene.

Tek posle nepuna tri minuta igre upisani su prvi poeni, i to na strani Belgije, a Zagorac je vratio Srbiju na +9. Bako je vezao šest poena, da bi potom Van Rosom doveo Belgiju na poen zaostatka, da Mvema doveo domaće do prvog vodstva od 66:65 tri i po minuta do kraja, dok je Srbija stajala na svega dva poena. Smenjivala se prednost do kraja utakmice, a Srbija je prokockala dva važna napada, koja su je koštala poraza.

Naefikasniji u srpskom timu Avramović sa 19 poena, Petrušev je upisao 16,  Teodosić 14, uz sedam asistencija.

Belgiju je predvodio Van Rosom sa 20 poena, Bako je stigao do 14, a Mvema je stao na 11.

Be the first to comment on "HLADAN TUŠ ZA ORLOVE: Srbija doživela ŠOKANTAN poraz u Belgiji!"