NOVI PORAZ CRVENO-BELIH: Zvezda pala i u Monaku

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u gostima od Monaka rezultatom 70:62, na otvaranju šestog kola Evrolige.

Zvezdi je ovo treći uzastopni poraz u eliti (2-4), dok je Monako prekinuo takav niz i stigao do skora 3-3.

Regionalni šampion je imao dvocifren zaostatak tokom druge četvrtine, ali je u trećoj uspeo da odgovori rivalu i preokrene rezultat.

Monako je vratio vođstvo u završnici tog kvartala i da je zadrži tokom poslednjeg – i na kraju slavi u ovoj utakmici bez ikakvog ritma.

Najbolji u redovima Zvezde bio je Nejt Volters, koji je imao 18 poena (8/9 za dva, 0/3, 2/2 bacanja) i pet asistencija. Ipak, u finišu je promašio neke otvorene trojke, te gosti nisu mogli da novog preokreta.

Nakon uvodnih, tvrdih nekoliko minuta, Danilo Anđušić je zagrejao ruke sa dve trojke, odnosno dva realizovana penala.

Njemu se u tim trenucima priključio i Donta Hol, kome su tokom prvog dela utakmice naročito išli skokovi, baš kao i čitavoj ekipi Monaka.

Domaći su postepeno povećavali prednost, da bi početkom drugog kvartala stekli i dvocifrenu, maksimalnu, +12.

Sredinom ove četvrtine Zvezda se konačno probudila i serijom 8:0 se vratila u utakmicu.

Raspoložen je bio Nejt Volters, koji u prvom poluvremenu nije promašivao (5/5 iz igre, 2/2 slobodna bacanja).

Monako je taj nalet gostiju uspeo nekako da odbije i da na pauzu odnese prednost od pet poena razlike.

Zvezda je odlično otvorila drugo poluvreme, serijom 7:0, nošena Voltersom i prednost od nekoliko poena je držala sve do pred kraj treće četvrtine.

Ipak, malo po malo, Monako je vratio vođstvo i čini se da su crveno-beli u tom finišu upropastili sve dobro što su napravili u uvodnim minutima ovog kvartala.

Nedostajalo je Zvezdi kreativnosti u napadu, dobrih šuteva, naročito u poslednjoj četvrtini, tokom koje je Monako relativno rutinski priveo meč kraju.

Izabranici Dejana Radonjića naredni duel igraju u Milanu protiv Armanija, u četvrtak od 20.30.

Be the first to comment on "NOVI PORAZ CRVENO-BELIH: Zvezda pala i u Monaku"