MRŠAVI MINIMALAC ZVEZDE: Crveno-beli bolji od Nišlija

Teška pobeda crveno-belih. Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša sa 1:0 u utakmici 10. kola Superlige Srbije.

Aktuelni prvak je slavio zahvaljujući golu Mirka Ivanića u 13. minutu utakmice, te tako prišao TSC-u i Partizanu na bod zaostatka, uz jedan odigrani meč više.

Barak Bahar je za ovaj meč, prvi u prvenstvu posle dve nedelje, napravio jednu promenu u odnosu na susret sa Mančester sitijem – Kraso je krenuo od prvog minuta umesto Rodića.

Agresivno su krenuli crveno-beli i već posle dvadesetak sekundi imali šut ka golu rivala, doduše prilično bezopasan.

Ubrzo su i gosti probali da zaprete preko kontre, onako kako su radili i tokom većeg dela prvog poluvremena.

Ivanić je bio raspoložen u uvodnim minutima, oprobao je udarac, a onda i proigrao Ndiajea, kome je lopta otišla iza leđa.

Nakon odlične kontre Radničkog, nekoliko minuta kasnije, Zvezda je stigla do vođstva na ovoj utakmici.

Igrao se 13. minut kada se Hvang dobro ubacio po levoj strani, dobio loptu od Mitrovića, poslao je u sredinu, gde je udarac Krasoa najpre izblokirao Vojnović.

Nije imao sreće, pošto se lopta odbila pravo na glavu Ivaniću, koji ju je poslao iza leđa Rosića.

Nastavili su domaći da pritiskaju, a nove šanse propustili su Mijailović, Mitrović i Ivanić.

Nakon 31. minuta, delije su prekinule ćutanje, kojim su odali počast nastradalima u Banjskoj, a potom napravile performans uz transparente.

U uslovima „zadimljene“ Marakane, domaći su pokušavali da dupliraju prednost, ali Rosić do pauze više nije kapitulirao.

Bahar je na pauzi iznenadio trostrukom izmenom, te je na teren poslao Lučića, Olanjinku i Rodića umesto Krasoa, Bukarija i Mitrovića.

Crveno-beli su konstantno pritiskali rivala, da bi najbolji na ovom susretu, Ivanić, u 59. minutu uzdrmao prečku posle udarca sa više od 20 metara.

Zvezda je i nakon te prilike imala inicijativu, ali ništa konkretno se nije dešavalo pred golom sigurnog Rosića.

Radnički je u finišu pokušavao da šokira domaće, a najbliži su bili u 89. minutu kada je oštru loptu Fraja zaustavio Glazer.

Beogradski tim je sačuvao minimalnu prednost, nije bio ubedljiv, ali je napravio pobedničku uvertiru pred meč sa Jang Bojsom u sredu od 21.00 čas.