Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz od Nordsjelanda u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu konferencije – 5:0 (2:0).

Koliko je sramotna bila igra Partizana najbolje govori da je na kraju primio „samo“ pet golova, a uz čiste zicere koje su propuštali Danci moglo je da ih bude još najmanje dva ili tri puta toliko.

Odbrana na čelu sa kapitenom Svetozarom Markovićem nije postojala na ovom meču i da nije bilo golmana Aleksandra Jovanovića bio bi ovo najveći poraz u istoriji kluba.

Ovako, ostalo je „samo“ pet, što ne umanjuje sramotu koju je crno-bela populacija doživela ove večeri.

A nije da se od starta nije videlo u kom će smeru sve ići, jer Partizan nije bio Partizan od pre pet godina kada je na istom stadionu slavio trijumf rezultatom 2:1.

Ne, Partizan se povukao i pustio vicešampiona Danske da se igra fudbala, a prednjačio je Osman, 18-godišnji momak koji će sasvim sigurno u nekom trenutku zaigrati na najvećoj sceni.

Aranđel Stojković nije merilo toga, ali način na koji ga je izbacivao „iz voza“ bio je impozantan.

Ali, nije od njega krenulo, već od Fresea koji je u 11. minutu postigao spektakularan pogodak za 1:0.

Partizan je dugo posle toga odolevao, preživeo dva propuštena zicera koje je pripremio Osman za Migrena i Ingvartsena, ali je rešio da sam pomogne rivalu.

Tačnije, Nikola Antić je bez potrebe otvorio ruku i dodelio penal iz kog je Ingvartsen doneo 2:0.

U drugom poluvremenu je Partizan probao da napadne cela četiri minuta i ništa više nije pokazao.

Počele su da se nižu šanse koje ne možemo ni da nabrojimo. Pukom srećom to nisu bili golovi, već ih je Nordsjeland postigao samo tri do kraja utakmice, tek toliko da zaokruži „petardu“.

U 67. minutu je Šćekić, poput Antića, poklonio penal rivalu igranjem rukom, a Ingvartsen to ponovo iskoristio za gol sa 11 metara.

Na 4:0 je povisio desni bek Viladsen u 73. minutu, a „šlag na tortu“ katastrofalne večeri stavio je Mihajlo Ilić komičnim autogolom u 87. minutu.

Za sedam dana će Partizan zvanično završiti evropsku sezonu, a videćemo kako će ovog puta izgledati Humska, posle epske sramote u Danskoj.

Be the first to comment on "SRAM VAS BILO, CRNO-BELI MANEKENI: Očajni Partizan popio PETARDU, a mogao je i još jednu!"