CRNO-BELI MANEKENI: Sramni Partizan se ponovo obrukao, Šerif pokorio Humsku!

Fudbaleri Partizana eliminisani su od moldavskog Šerifa u plej-ofu Lige konferencija.

Crno-beli su, nakon pobede u Kišinjevu (1:0), izgubili u Humskoj rezultatom 3:1 i tako završili učešće u ovom takmičenju.

Izabranici Gordana Petrića su u revanšu imali prednost, zahvaljujući golu Kvinsija Meniga u 14. minutu, ali su gosti preokrenuli i na kraju prošli dalje.

Utakmici u Humskoj prethodio je protest „grobara“ koji nisu zadovoljni radom uprave, a sa negodovanjem su nastavili i nakon prvog sudijskog zvižduka.

Partizan je zaista dobro otvorio meč, a prvu veliku šansu imao je Rikardo Gomeš, koji je pre nedelju dana bio jedini strelac.

On je dobio loptu od Meniga, koji je imao odličan solo prodor, potom je napadač crno-belih zaobišao golmana Kovala, šutirao, ali je Radeljić u poslednjem momentu intervenisao.

U toj situaciji je pomoćni sudija podigao zastavicu, ali se na usporenom snimku videlo da o nedozvoljenoj poziciji nije bilo govora.

Nastavili su domaći sa napadima, a do vođstva su stigli u 14. minutu preko Kvinsija Meniga.

Holanđanin je dobio loptu u prazan prostor od Rikarda, istrčao pred Kovala i rutinski ga matirao.

Radost crno-belih nije mnogo trajala, a gosti su do izjednačenja stigli ni iz čega.

Siniša Saničanin je igrao rukom u svom šesnaestercu krajnje neoprezno, sudija Ekberg je konsultovao VAR i pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač bio je Sedrik Badolo u 22. minutu – pogodio je desni ugao i prevario Popovića.

Taj pogodak dodatno je opustio Šerif, iako je završnica prvog dela meča bila mirna, bez preterano velikog broja šansi.

Ipak, pred pauzu, Šerif stiže do potpunog preokreta, koji je režirao Muhamed Diop, koji je u prvom minutu nadoknade pogodio sa petnaestak metara.

Isti igrač je ubrzo još jednom oprobao udarac sa distance, ali je Popović ovoga puta uspeo da loptu izbaci u korner, nakon kojeg je poluvreme bilo završeno.

Nastavak je doneo novi šok za crno-bele, pošto je Šerif do trećeg gola stigao vrlo brzo, u 47. minutu.

Strelac je opet bio Diop, koji je uzeo loptu, prišao na dvadesetak metara i onda preciznim udarcem po zemlji pogodio bliži ugao Popovićevog gola.

Partizan je pokušavao da se trgne nakon primljenog gola, Gordan Petrić je menjao, ali su prave prilike izostajale.

Najbolju je imao rezervista Baždar u 78. minutu, kada ga je proigrao Rikardo, ali je ovaj slabo šutirao, tako da je Koval imao vremena da reaguje.

Nakon toga su usledili jalovi napadi Partizana, Pavlović je još imao šansu jedino, promene rezultata nije bilo, tako da je Šerif otišao dalje.

Žreb za osminu finala na programu je u petak od 13.00 časova, a utakmice su na programu 9. i 16. marta.

Nosioci su AZ Alkmar, Đurgarden, Bašakšehir, Nica, Sivaspor, Slovan, Viljareal i Vest Hem.

Be the first to comment on "CRNO-BELI MANEKENI: Sramni Partizan se ponovo obrukao, Šerif pokorio Humsku!"