DELFINI BEZ ČUDA: Srbija poražena na startu Svetskog prvenstva!

Vaterpolisti Srbije doživeli su poraz na startu Svetskog prvenstva u Fukuoki.

Izabranici Uroša Stevanovića su se u okviru grupe D sastali sa Španijom, a aktuelni šampion je slavio rezultatom 16:14.

Srbija je posle dugo godina na SP stigla kao potpuni autsajder, pa ovakav rezultat ni ne čudi.

U preostala dva kola ostaju nam dueli sa Crnom Gorom i Južnom Afrikom.

Naš tim je na sjajan način otvorio ovaj meč. Poveli smo lako i brzo sa 2:0 golovima Strahinje Rašovića.

Ipak, do kraja prve četvrtine Crvena furija stiže do preokreta i vođstva od 3:2.

Nastavili su Španci seriju, postigli su još četiri gola u nizu i odlepili se na velikih 7:2. Uspela je Srbija da se malo konsoliduje i do kraja poluvremena smanji na dostižnih 8:5.

U trećem periodu Španija je ponovo otišla na +5, a mi smo još jednom uspeli da tu razliku smanjimo na tri pred odlazak u poslednju četvrtinu.

Furija je fantastično otvorila poslednji period i sa tri brza gola odvojila se na maksimalnih +6, 16:10.

Srbija je do kraja meča bila bolji rival, postigli su naši momci četiri gola u nizu i prišli na 16:14, ali vremena za preokret nije bilo, pa su Španci odneli dva boda.

Najefikasniji u Srbiji bio je sjajni Rašović sa šest golova, a pratio ga je jedino još Nikola Jakšić sa četiri.

U ekipi Španije istakao se Alvaro Granados sa pet, Felipe Perone dodao je četiri, a Blai Maljarah tri.

U narednom kolu Delfine očekuje duel sa nejakom Južnom Afrikom, a taj meč je na programu u sredu 19. jula.

BONUS VIDEO:

Be the first to comment on "DELFINI BEZ ČUDA: Srbija poražena na startu Svetskog prvenstva!"