DELFINI BEZ MILOSTI: Srbija DEKLASIRALA rivala na startu EP u Splitu!

Vaterpolisti Srbije ubedljivo su savladali Izrael 18:3 u prvom meču Evropskog prvenstva u Splitu.

Srbija je krenula malo „uspavano“, pa je prvi gol postigla tek u četvrtom minutu, da bi u završnici prvog perioda stigla do 3:0 i najavila dominaciju.

Ona je usledila u drugom periodu u kojem su „delfini“ iz napada u napad maltretirali Izraelce i sa osam golova za četvrtinu rešili meč.

Tim Dejana Savića je malo usporio u drugom poluvremenu, što je omogućilo Izraelcima utešne golove i lakše situacije u napadu, ali ubedljiva pobeda nije dovedena u pitanje.

Srbiju su sa po četiri pogotka predvodili Marko Radulović i Radomir Drašović, dok je tri postigao Dušan Mandić bez promašaja iz igre.

Po dva su dodali Petar Velkić i Strahinja Rašović, a jedan gol dao je i Viktor Rašović.

Sjajan je između stativa bio Dimitrije Strajo Rističević sa 10 odbrana iz 11 šuteva u prvom poluvremenu.

Golove za debitanta Izrael su dali Ronen Gros, Ido Goldšmit i Or Šlein, koji se upisao u istoriju kao strelac prvog pogotka za reprezentaciju u istoriji EP.

Srbija u sledećem kolu igra protiv aktuelnog prvaka Evrope, najvećeg rivala Mađarske, u sredu od 19 časova.

Be the first to comment on "DELFINI BEZ MILOSTI: Srbija DEKLASIRALA rivala na startu EP u Splitu!"