KOCKASTIMA BRONZA: Hrvatska preko Maroka do trećeg mesta na svetu!

Tanjug/AP

Reprezentacija Hrvatske osvojila je treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Izabranici selektora Zlatka Dalića su na stadionu kalifa internacional pobedili Maroko sa 2:1 (2:1).

Hrvatska i Maroko su se već sastali na Svetskom prvenstvu u Kataru, a u prvom kolu Grupe F rezultat je bio 0:0.

Tako su Hrvati ponovili uspeh iz Francuske 1998. kada su takođe bili treći pod komandnom palicom Miroslava Ćire Blaževića.

Bila je to uzbudljiva, odlična utakmica od samog početka i u potpunosti je opravdala borbu za treće mesto na Mundijalu.

Hrvati su bolje otvorili meč, Marokanci nekako nervozno, tako da je malo nedostajalo da Jasin Bonu već u drugom minutu postigne autogol.

Nije se dugo čekalo na golove, već u sedmom minutu Hrvatska je stigla do prednosti. Majer je izveo prekid, Perišić glavom spustio loptu, pravo do Joška Gvardiola koji glavom u padu šalje loptu u mrežu Bonua – 1:0.

Odgovor Maroka stigao je bukvalno već u sledećem napadu u devetom minutu.

Posle prekida sa desne strane i centaršuta Ziješa, Majer je odbio loptu glavom, pravi do Ašrafa Darija koji je sa ametar dva od gola šalje iza leđa Livakovića za 1:1.

Hrvatska je potom imala nešto bolji period igre, pokušali su Livaja u 15. i Kramarić u 17. minutu, ali je gol bio najbliži u 24. minutu posle udarca Modrića.

Bonu je iz drugog pokušaja uspeo da odbrani i otklopi opasnost. Maroko je brzo uzvratio, u 29. minutu falio je dobar centaršut kada Hakimi nije uspeo da pogodi En Nesirija koji je bio sam pred golom.

Ipak, u finišu prvog dela, nova odlična akcija Hrvatske, a Mislav Oršić je završio na maestralan način.

Precizan lob sa leve ivice kaznenog prstora, tačno odmeren, lopta se od stative odbila u mreži i Hrvatska je povela sa 2:1.

Mislav Oršić je pripretio ozbiljno i u 47. minutu, da bi Livaja u 51. za malo bio neprecizan posle centaršuta Majera.

Sredinim drugog dela usledile su izmene u oba tima, Kramarić i El Jamik su zbog povreda morali da izađu, ali tada je sve bilo još otvoreno.

U 75. minutu, Hrvati su tražili da sudija svira penal posle pada Gvardiola u kaznenom prostoru, ali je on opdmahnuo rukom.

Na drugoj strani, Bonu je odbranio zicer En Nesirija sa nekoliko metara, bila je to sjajna prilika za izjednačenje.

Mogla je Hrvatska u 87. minutu i do trećeg gola, ali je Mateo Kovačić sa sedam metara šutirao pored gola Maroka.

Poslednju šansu Marokanci su imali preko En Nesirija u šestom minutu nadoknade, ali je on šutirao preko gola.

Be the first to comment on "KOCKASTIMA BRONZA: Hrvatska preko Maroka do trećeg mesta na svetu!"