CRVENO-BELIMA MAJSTORICA: Zvezda srušila Budućnost za petu titulu u ABA ligi!

Crvena zvezda je šampion ABA lige za sezonu 2020/21!

Košarkaši Crvene zvezde su u odlučujućem meču savladali Budućnost u Beogradu 67:60 i tako slavili sa 3-2 u finalnoj seriji.

Crveno-belima je ovo peta titula u ABA ligi. Četvrta je za trenera Dejana Radonjića.

Utakmica je odigrana pred punom halom, iako u Srbiji dalje vladaju oštre mere protiv koronavirusa.

Najbolji strelac Crvene zvezde Džordan Lojd je utakmicu otvorio sa tri vezana promašaja, a u nastavku ih je vezao šest, sve do poslednjeg napada prvog poluvremena, kada je dao jedine poene i prvi deo igre završio sa 1/7.

Odličan i u odbrani i u napadu bio je Branko Lazić, a standardno dobar bio je Lendri Noko. Na drugoj strani je Luka Mitrović bio raspoložen uz Kobsa i Budućnost je imala +3 posle prvih pet minuta.

Zvezda serijom 7:0, koju su inicirali Noko i Dobrić dolazi do preokreta i od 8:11 dolazi do 15:11.

Za kraj prve četvrtine stiže trojka Budućnosti i Zvezda je posle prvih 10 minuta imala poen prednosti.

Tvrdo se igralo i u drugoj četvrtini, a ponovo je iskočio Ognjen Dobrić i kada mu se pridružio Kuzmić, Zvezda odlazi na +6.

Odlično prvo poluvreme (10 poena i 7 skokova) zatvara Lendri Noko i Zvezda na veliki odmor odlazi sa +5.

I posle veoma lošeg prvog poluvremena, Džordan Lojd vraća se u velikom stilu. Pogađa za dva, pa i trojku uz faul za najvećih +7.

Zoran Nikolić je udario u oko Lojda, koji je morao da izađe na četiri minuta i vratio se tek pred kraj treće četvrtine.

Zvezda je održavala prednost tokom treće deonice, najviše zahvaljujući dobrom igrom u reketu, a na kraju treće četvrtine bilo je +4 za Zvezdu.

Veliku borbu gledali smo u četvrtoj četvrtini, gde u prva dva i po minuta nismo videli poene, sve dok nije poentirao Džordan Lojd za +6 i naterao Milojevića da zatraži tajm-aut.

Kada je Noko zakucao, Zvezda je na pet minuta do kraja otišla na +9 i nije dozvoljavala gostima da se primaknu.

Održali su prednost do kraja utakmice i došli do titule.

Tačku na ovu seriju stavio je Džordan Lojd trojkom na 28 sekundi do kraja, kada je pogodio za +8.

Crvenu zvezdu su do pobede predvodili Noko sa 17 poena i 12 skokova, Lojd sa 15 i Dobrić sa 12 poena.