Košarkaši Partizana nisu uspeli da slave u Ljubljani u drugom meču polufinalne serije ABA lige.

Cedevita Olimpija je slavila rezultatom 95:83 i izjednačila rezultat u seriji na 1:1.

Majstorica će se igrati u Beogradu 6. juna u Štark areni.

Crno-beli nisu uspeli da ponove partiju iz prvog meča, pa će i do finala morati kroz majstoricu i tri odigrana duela.

Partizan je na krilima Džejmsa Nanelija dobro otvorio meč i poveo 21:13. Ipak, domaćin pravi seriju od 14:2 i u potpunosti preokreće rezultat.

Dante Egzum je trojkom sa pola terena na kraju prvog perioda smanjio na 29:26.

To je dalo novi elan crno-belima, koji su nadahnuti tom trojkom stigli do 37:33. Ipak, usledio je novi krah našeg velikana.

Razigrao se domaćin, pogađao sa svih strana i do kraja druge četvrtine otišao na maksimalnih 51:41.

Kevin Panter je bio raspoložen na početku drugog poluvremena, pa se Partizan približio na 53:51. Zek Ledej je potom promašio zicer za izjednačenje, i to je na kraju možda bio i prelomni trenutak utakmice.

Uspela je Cedevita Olimpija opet da napravi veliku seriju, pa je na kraju treće četvrtine vodila 73:60.

Partizan se nije predavao, uspeo je u jednom trenutku da smanji na osam poena zaostatka, ali nije mogao do pobede. Kad god bi Partizan prišao usledila bi trojka ili tri bacanja za domaćina.

Na kraju pobeda Cedevita Olimpije i povratak serije u Beograd.

Jogi Ferel najbolji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom, 8 skokova i 7 asistencija, Dragić je upisao 12, Omić i Murić po 10 poena, a u Partizanu Panter 24, uz osam skokova, Egzum 16, Naneli 14, Lesor 11 poena.

Be the first to comment on "PARNI VALJAK ZARIBAO U LJUBLJANI: Cedevita Olimpija srušila Partizan, igraće se majstorica!"