Košarkaši Partizana poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige protiv Cedevita Olimpije.

Crno-beli su u punoj Štark areni savladali rivala iz Ljubljane rezultatom 85:70.

Drugi meč na programu je u utorak u Ljubljani, a u finale na megdan Zvezdi će tim koji prvi stigne do dva trijumfa.

Najbolji u Partizanu bio je Džejms Naneli sa 18 poena, a pratili su ga Jam Madar sa 13 i Dante Egzum sa 11.

U ekipi Cedevita Olimpije Jogi Ferel je ubacio 13 koševa, Karlo Matković 12, dok je Zoran Dragić meč završio sa deset poena.

Za razliku od mečeva sa Studentskim centrom, Partizan je od starta nametnuo svoj ritam, dok je u odbrani bio izuzetno dobar.

Nakon početnog vođstva gostiju od 6:2, sve je bilo na strani crno-belih. Ekspresnom serijom od 9:0 Partizan je došao do prednosti, koja je do kraja prve četvrtine narasla na 18:8.

Naneli je igrao sjajno, pogađao je i dvojke i trojke i sa penala, pa je Partizan do odlaska na odmor imao ogromnih 42:26. Odbrana je bila fenomenalna, a jedino što je moglo da brine crno-bele jeste velika prednost rivala u ofanzivnom skoku.

Bolje je drugo poluvreme otvorila ekipa iz Ljubljane, koja je lako smanjila prednost Partizana na -12.

Crno-beli su se mučili u napadu, a defanzivni skok skoro da nije postojao. Ipak, poenima Nanelija Partizan je čuvao prednost, dok su igrači Cedevite slabo koristili „druge šanse“ koje im je dozvoljavao naš tim.

Kako je odmicala četvrtina, crno-beli su bili sve bolji. Danilo Anđušić je postigao važne poene, a onda su usledili koševi Dantea Egzuma i Uroša Trifunovića, pa je odbijen nalet rivala.

Australijanac je fantastično zakucao krajem treće četvrtine, pa je Partizan u poslednjih deset minuta ušao sa 60:42.

Pokušala je Cedevita da se vrati u meč, ali je u tim trenucima Trifunović blistao i sa nekoliko vezanih poena držao Partizan u sigurnoj prednosti.

Željko Obradović je dao šansu mladoj petorci, na terenu se našao Balša Koprivica, a kasnije i najmlađi Savo Drezgić.

Gosti su u nekoliko navrata uspeli da se približe, ali to nije bilo dovoljno, pa je Partizan slavio 85:70.

Vredi napomenuti da je do poena sa penala stigao i mladi Drezgić, kao i da je oporavljeni Koprivica pružio sasvim dobru partiju, koju je završio sa pet penala.

Na kraju pobeda Partizana, a naredni meč zakazan je za utorak u Ljubljani.

Be the first to comment on "PARNI VALJAK BEZ MILOSTI: Partizan ubedljivo savladao Cedevita Olimpiju i poveo u polufinalnoj seriji ABA lige!"