VOŽDOVAC NALJUTIO CRVENO-BELE: Zvezda primila gol, pa razbila Zmajeve!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Voždovac sa 4:1 u meču 27. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su do trijumfa stigli posle preokreta, zahvaljujući golovima Bena, Ivanića, Gavrića i Vukanovića, koji su anulirali onaj pogodak Stoisavljevića na startu utakmice.

Izabranici Dejana Stankovića su ostvarili 15. uzastopnu pobedu, čime su izjednačili rezultat generacije koju je predvodio Slaviša Stojanović.

Aktuelni šampion sada ima 77 bodova, 12 više od najbližeg pratioca Partizana, koji ima meč manje (Zlatibor, 18.10, TV B92).

Uprkos lošem vremenu, igrači obe ekipe su od samog starta meča priredili lepu fudbalsku predstavu.

Utakmica je krenula neočekivanim tokom, pošto su domaći već u četvrtom minutu poveli preko Dragana Stoisavljevića, koji je glavom savladao Milana Borjana, nakon odlično centaršuta Milojevića.

Od tog trenutka izabranici Dejana Stankovića su počeli da pritiskaju rivala i da traže izjednačenje, a onda i preokret.

Ipak, u prvom delu prvog poluvremena Voždovac je odolevao zahvaljujući golmanu Kruniću, koji je dva puta branio udarac Kataija, a jednom Gajića.

Otpor je slomljen u 30. minutu, kada je upravo Katai, nakon greške Ivezića, uposlio El Fardua Bena, koji je glavom iz neposredne blizine zakucao loptu u mrežu. Njemu je, inače, ovo bio 61. gol u crveno-belom dresu, čime je postao najbolji strelac u istoriji kluba, ako računamo strance samo.

Nije mnogo trebalo Zvezdi da stigne do potpunog preokreta, pošto je u 37. minutu gol postigao i Mirko Ivanić.

Opet je pogodak pao posle dobrog udarca glavom, a asistent je ovoga puta bio Milan Gajić.

Mogla je Zvezda bar do još jednog gola do pauze, međutim, Ben i Katai nisu uspeli da savladaju Krunića.

Za razliku od prvog poluvremena, drugo nije bilo naročito interesantno.

Obe ekipe su u nekoliko navrata imale poluprilike, a jednu od takvih je Željko Gavrić pretvorio u gol u 67. minutu.

Asistent je ponovo bio Gajić. Gavrić je lepo sa desne strane iskosa, veštim udarcem, pogodio drugi ugao Krunića i zatresao tzv. malu mrežicu.

Nakon te situacije u dva navrata je Zvezda mogla do gola. Nije ga bilo tada, ali jeste u 76. minutu, kada je posle kornera i velike gužve, sa nekoliko metara, Vukanović lako sproveo loptu u mrežu.

Do kraja susreta je Gavrić pogodio stativu, a Stanisavljević prečku, međutim, promene rezultata više nije bilo, 4:1.

Be the first to comment on "VOŽDOVAC NALJUTIO CRVENO-BELE: Zvezda primila gol, pa razbila Zmajeve!"