NEDOVIĆ NOSIO CRVENO-BELE: Zvezda razbila Valensiju!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ubedljivo Valensiju u Beogradskoj areni (82:64), u utakmici 24. kola Evrolige.

Izabranici Joanisa Sferopulosa su se tako revanširali španskom timu za poraz decembra i sada imaju skor 10-14 u elitnom takmičenju.

Najzaslužniji za trijumf Zvezde bio je Nemanja Nedović, koji je ubacio 27 poena, što mu je najbolji košgeterski učinak u sezoni.

Konfuzija i tvrd početak na obe strane obeležili su uvodne minute utakmice u Areni.

Naročito su se mučili gosti, koji su do prvih poena stigli tek posle četiri minuta.

Probudili su se i serijom 7:0 prvi put stekli prednost, da bi potom usledila i rezultatska klackalica, okončana prvom četvrtinom, posle koje je Valensija imala prednost od pola koša.

Crveno-beli nisu mogli bolje da otvore drugu četvrtinu. Serija 12:0 i 17 poena za manje od četiri minuta dovoljno govore u prilog tome.

Teodosić i Hanga su razigrali tim, da bi potom Nedović preuzeo lidersku palicu, a Zvezda stekla maksimalnih +15.

Valensija je za nijansu bolje okončala prvo poluvreme, uspevši da razliku spusti na jednu cifru, 39:30.

Nešto stegnutije su crveno-beli započeli drugo poluvreme, imali su šansu da razliku spuste i do -4, ali je Inglis promašio zicer.

Kazna je uskoro stigla, pošto je Nedović nastavio da zatrpava koš gostiju iz svih pozicija, naročito van linije 6,75m.

Pravi, kada je trebalo, bio je i Džavonte Smart, koji je početkom poslednjeg kvartala vezao sedam poena i tako praktično slomio rivala.

Delovali su umorno igrači crveno-belih pri kraju, ali su smogli snage da manje-više rutinski privedu susret kraju i upišu 10. trijumf u sezoni.

Najbolji u redovima šampiona Srbije bio je raspucani Nemanja Nedović sa 27 poena, jednu od boljih utakmica u sezoni odigrao je i Majk Tobi koji je ubacio 11 poena, a igrom tima Janisa Sferopulosa dirigovao je Miloš Teodosić sa šest poena i sedam asistencija.

Bolji od ostalih u ekipi Valensije bili su Kris Džons sa 11 i Demijan Inglis koji je ubacio poen manje.

Be the first to comment on "NEDOVIĆ NOSIO CRVENO-BELE: Zvezda razbila Valensiju!"