KRAJ SVIH SNOVA O TOP 8: Asvel ŠOKIRAO Zvezdu usred Pionira!

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz na svom terenu od Asvela rezultatom 81:78 u okviru 23. kola Evrolige.

Tim iz Liona je nakon uzbudljive završnice i prave drame uspeo da se osveti za onaj poraz u novembru od crveno-belih.

Izabranici Dejana Radonjića su zabeležili treći uzastopni poraz u elitnom evropskom takmičenju, iako su bili nadomak velikog preokreta na ovom meču.

Oni su nadoknadili -15, preuzeli vođstvo u poslednjem kvartalu, ali su ipak izgubili na kraju.

Džordan Lojd je na pet sekundi do kraja imao šansu da meč odvede u produžetak, promašio je, lopta mu se potom vratila, ali je iz ne baš izgledne situacije pokušao da pogodi uz faul. U tome nije uspeo.

Goste je šut služio jako dobro, naročito u prvom poluvremenu, a najefikasniji pojedinac bio je Noris Kol sa 22 poena.

Pratio ga je Dio sa 14, Noua je dodao 12, a Strazel osam.

Kod Zvezde najbolji su bili Ognjen Dobrić sa 17 poena i četiri skoka, odnosno Kori Volden sa 17 poena, dva skoka i tri asistencije.

Noko je ubacio 12, uz pet skokova, dok je Lojd utakmicu završio sa osam poena.

Usko

Start utakmice je bio efikasan, na obe strane. Crveno-beli su sredinom prvog kvartala preuzeli prvi put vođstvo, međutim, gosti su u tim trenucima počeli da pogađaju iz svih pozicija.

Sigurni su bili naročito u šutu za tri poena, dok su neretko ubacivali i iz teških pozicija, uz zvuk sirene…

ASVEL je u drugoj četvrtini poveća prednost, koja je iznosila +15, što je bila i najveća razlika.

Ipak, Zvezda je serijom 8:0 spustila razliku na prihvatljivu razliku.

Treći kvartal je standardno bio tvrd u Pioniru, ali je Zvezda izašla kao pobednik iz njega, zahvaljujući čvrstoj odbrani.

Početkom poslednje četvrtine domaći su prvi put poveli posle dugo, dugo vremena. Usledila je rezultatska klackalica, koja je na kraju prevagnula na stranu gostiju.

Zvezda će naredni meč igrati protiv Žalgirisa na strani, a pre toga ih megdan sa Megom u ABA ligi.

Be the first to comment on "KRAJ SVIH SNOVA O TOP 8: Asvel ŠOKIRAO Zvezdu usred Pionira!"