Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u okviru 169. večitog derbija rezultatom 1:0.

Crveno-beli su se ovim trijumfom, do kojeg su došli uz dosta sreće, pobegli večitom rivalu na +16.

Po onome što smo videli, pogotovo u drugom poluvremenu, Partizan je zaslužio dosta više iz ovih 90 minuta.

Meč je krenuo bez većih šansi, a onda je pravo niotkuda Zvezda povela sa 1:0. Vigo je uputio centaršut sa desne strane, loptu je glavom udario Urošević i prevario golmana Popovića, pa je domaćin poveo sa 1:0.

Partizan nije znao kako da pripreti golu rivala, a Zvezda je bila zadovoljna stečenom prednošću i nije imala veliku ambiciju da krene po drugi gol.

U ovom periodu beležimo slab pokušaj Natha, a na prvu pravu šansu morali smo da čekamo 31. minut kada je Popović sjajno zaustavio udarac Kataija posle centaršuta Bukarija.

Do kraja poluvremena ništa više zanimljivo nismo videli, pa se otišlo na odmor sa vođstvom domaćina od 1:0.

Zvezda je nešto bolje započela drugi deo igre, a onda je na terenu zagospodario Partizan.

Crno-beli su bili sve opasniji, a prvu dobru priliku imali su u 63. minutu posle sjajnog udarca Kolorada, ali je Borjan bio na mestu.

Milojević je potom napravio defanzivnu izmenu, pošto je Kings Kangva zamenio Stefana Mitrovića.

Već u 66. minutu novi opasan napad Partizana, kapiten Urošević fantastično je tukao ka golu Zvezde, ali je Borjan vrhovima prstiju uspeo da izbaci loptu u korner.

Samo tri minuta kasnije nova šansa za Partizan, Rikardo je lepo pronašao Meniga, koji je iz prve šutirao pored gola.

U 72. minutu Pešić je na neverovatan način izbegao crveni karton, pogibeljno je startovao nad Belićem, koji se tom prilikom i onesvestio. Ipak, napadač domaćina dobio je samo žuti karton, a Belić je napustio igru.

Milojević je ubrzo napravio još jednu defanzivnu promenu, te Nemanju Milunovića uveo u igru umesto Aleksandra Kataija.

Partizan nije stajao, nastavio je da opseda gol rivala, a u 83. minutu Rikardo Gomeš je izgradio sebi poziciju i dobro šutirao, ali je Borjan ponovo bio izuzetan.

Činilo se da gol Partizana visi u vazduhu, a onda je Eraković izazvao tuču na terenu, koja se završila crvenim kartonom za Rikarda, koji je mladog defanzivca udario u glavu.

Partizan sa igračem manje nije mogao do remija, pa je Zvezda, uz dosta sreće, odnela pobedu.