Fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Napretkom u Kruševcu (2:0) osvojili su 28. titulu šampiona Srbije.

Izabranici Vladan Milojevića meč su rešili u drugom poluvremenu, kada je Nenad Krstičić u 80. minutu savladao golmana Petrovića, a potom i Aleksandar Pešić sa bele tačke deset minuta kasnije.

Tri kola pre kraja šampionata Zvezda je uspela da osvoji titulu, pošto ima 12 bodova više od drugoplasiranog Partizana, koji nije uspeo da odbrani titulu.

Tokom prvih 45 minuta nismo gledali dobar fudbal na obe strane. Crveno-beli su s vremena na vreme pokušavali, dok je Napredak čekao kontranapade.

Takva igra dovela nas je do toga da ne vidimo niti jednu pravu priliku u prvom poluvremenu.

Očekivano u drugom poluvremenu gledali smo mnogo bolju igru na obe strane. Zvezda je prvi put zapretila u 53. minutu kada je Ben šutirao malo pored desne stative gola.

Nije ni Napredak bio bez prilika, ali odlučujući trenutak desio se u 80. minutu. Ben je odlično proigrao Gobeljića, koji je poslao loptu u šesnaesterac, a Krstičić se našao na dobrom mestu i savladao Petrovića.

Pobedu crveno-belih potvrdio je Aleksandar Pešić u 90. minutu sa bele tačke. Ovo je bio njegov 25 gol u šampionatu.

Zvezda je tako osvojila 28. titulu šampiona Srbije, tri kola pre kraja plej-ofa Superlige Srbije.

Be the first to comment on "ŠAMPIONSKA FEŠTA U KRUŠEVCU: Zvezda u finišu slomila Napredak i osvojila 28. titulu! (VIDEO)"