DOBAR POČETAK SP: Srbija ubedljiva protiv Japana!

Vaterpolisti Srbije pobedili su Japan rezultatom 17:10 u prvom meču grupe C na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Japanci su nas šokirali sa tri rana gola u prva četiri minuta i dosta dugo su vodili na ovom meču.

Međutim, Srbija je brzo reagovala sa dva pogotka Ubovića, a potom je Lukić na isteku četvrtine čak doneo i prednost Srbiji.

Delovalo je na početku druge deonice da krstarimo ka pobedi, jer smo brzo pogocima Jakšića došli do prednosti od tri gola, ali su se Japanci gotovo ekspresno vratili u meč i bili su na gol minusa tokom čitavog toka ovog perioda.

Prelomni momenti odigrali su se u trećem periodu. Tada su proradili naši golgeteri, Jakšić, Ranđelović, kao i dugo čekani Strahinja Rašović, pa su Delfini došli i do +5, a ovaj period smo rešili ubedljivo u svoju korist.

Samim tim, poslednja deonica bila je samo formalnost. Japanci nisu imali nikakve šanse, niti su pretili da se približe.

Reprezentaciji Srbije sada sledi meč sa Crnom Gorom, koji je na programu u sredu od 15.30 časova.

Be the first to comment on "DOBAR POČETAK SP: Srbija ubedljiva protiv Japana!"