TOBI PONOVO DOMINIRAO: Zvezda deklasirala Split u Železniku!

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su sa pobedama u ABA ligi.

Crveno-beli su u Železniku ubedljivo savladali Split rezultatom 89:67 u okviru 14. kola regionalnog takmičenja.

Izabranici Janisa Sferopulosa učvrstili su se na prvoj poziciji i sada imaju 13 pobeda i samo jedan poraz, dok su Splićani na 12. mestu sa četiri pobede i devet poraza.

Zvezda je od starta meča bila u prednosti, a utakmicu je otvorila sa vođstvom od 5:0.

Uspeo je Split brzo da se konsoludiju i smanji prednost rivala.

Ipak, u ovim trenucima dominirao je Majk Tobi, postigao je čak 12 poena u kratkom periodu i njegov tim je vodio rezultatom 17:11.

Gosti su napravili mini-seriju od 4:0, a Nemanja Nedović je svojim poenima doneo prednost od 21:16 Zvezdi na kraju prve četvrtine.

Nakon neefikasnog početka drugog perioda, Zvezda je uspela da na krilima Jaga dos Santosa i Marka Simonovića ode na maksimalnih +8.

Splićani se nisu predavali, serijom od 5:0 prišli su na tri poena zaostatka, pa je Janis Sfreropulos morao da reaguje tajm-autom.

Minut odmora je pomogao Zvezdi, koja je ušla u furioznu završnicu poluvremena. Pogađao je domaćin sa svih strana, a Rokas Gedraitis je sa dve trojke odveo crveno-bele do vođstva rezultatom 47:34 posle 20 minuta igre.

Zvezda je nastavila dominaciju i u trećoj deonici, pa je trojkom Branka Lazića otišla na ogromnih 63:41.

Domaćin je sačuvao prednost do kraja treće deonice, pa je posle 30 minuta rezultat bio 71:51.

Četvrta četvrtina nije donela preterano dobru košarku, Split je u nekoliko na vrata uspeo da smanji prednost Zvezde, ali je srpski velikan odbio sve nalete i lako stigao do pobede.

Na ovom meču za crveno-bele debitovao je i Fredi Gilespi.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Majk Tobi sa 22 poena, Luka Mitrović dodao je 14, Nemanja Nedović 11, a dvocifren je bio i Marko Simonović sa deset.

U ekipi Splita istakao se Šenon Šorter sa 17 poena, a dvocifren je bio samo još i Toni Perković sa 11 koševa.