James Nunnally Valencia Partizan Euroleague

Košarkaši Partizana upisali su i peti uzastopni trijumf u Evroligi.

Crno-beli su u pravom košarkaškom ratu savladali Valensiju u „La Fonteti“ rezultatom 72:67 u okviru 15. kola elitnog takmičenja.

Parni valjak sada ima skor od devet pobeda i šest poraza, dok su Španci na osam pobeda i sedam neuspeha.

Ovo je posle četiri poraza bio prvi trijumf Partizana u međusobnim duelima sa klubom iz Andaluzije.

Partizan ostaje u Španiji i za dva dana igra protiv najboljeg tima u gostima, biće do duel sa Realom u Madridu, dok će Valensija na svom terenu ugostiti sjajni Virtus iz Bolonje.

Od početka meča je bilo jasno da nećemo videti mnogo poena i da će uslediti pravi košarkaški rat.

Partizan je vodio od samog starta, ali je Viktor Klaver trojkom doneo 12:12 svom domaćem timu.

Uspeo je Partizan do kraja deonice da napravi seriju 7:2 i posle deset minuta vodio je rezultatom 19:14.

Stefan Jović je pogodio trojku na startu drugog perioda, ali je usledila nova serija crno-belih za maksimalnih 26:19.

Usledilo je nekoliko loših napada na obe strane, a potom Kasijus Robertson pogađa tešku trojku i počinje seriju Valensije od 11:2. Španski tim je na poluvremenu vodio rezultatom 34:33.

Kevin Panter nije pogodio penal pre početka treće deonice zbog tehničke Aleksa Mumbrua, ali se razbudio Zek Ledej (bez poena u prvih 20 mintua), kome je pripomogao Bruno Kaboklo, pa je Partizan napravio seriju 8:2.

Ksabijer Lopez-Arostegi je odgovorio trojkom ali je istom merom uzvratio i sjajni Džejms Naneli.

Ledej je nastavio da dominira, postigao je 12 poena u trećoj četvrtini, pa su crno-beli posle 30 minuta vodili sa ogromnih 53:44.

Otvorio je Doužer svojim poenima poslednji period, ali je potom usledila serija Valensije od 14:4 i domaćin se u potpunosti vratio u igru, bilo je samo 59:57 za crno-bele.

Naneli, a potom i trojka Alena Smailagića, doneli su Partizanu nešto opuštenijih +5.

Valensija se nije predavala ni posle trojke Kevina Pantera. Pokušavali su Španci sve, ali je na kraju Naneli ukrao loptu i poentirao i tako rešio meč.

Potom su dobru odbranu odigrali crno-beli i stigli do velike pobede.

Najbolji u Partizanu bili su Zek Ledej i Džejms Naneli sa 14 poena, Kevin Panter ih je imao 13, ali i čak devet skokova.

Kris Džouns sa 14 poena i Kasijus Robertson sa 12 bili su jedini dvocifreni u Valensiji. Srpski reprezentativac Stefan Jović meč je završio sa tri poena, tri skoka i samo jednom asistencijom.