CRVENO-BELI BEZ MILOSTI: Zvezda demolirala Cibonu!

Košarkaši Crvene zvezde slavili su nad Cibonom rezultatom 84:56 u meču 10. kola ABA lige.

Crveno-beli su vrlo rutinski i bez puno muke upisali deveti trijumf u regionalnom takmičenju.

Zagrepčani, koji nisu imali nikakvu šansu da se nadaju iznenađenju u „Štark areni“, sada su na skoru 3-7. Izabranici Janisa Sferopulosa sada imaju put u Španiju na duplo kolo u Evroligi. Najpre će u sredu igrati protiv Valensije, a dva dana kasnije i protiv Baskonije koju predvodi doskorašnji trener crveno-belih, Duško Ivanović.

„Cibosi“ su krenuli hrabro u ovom susretu i imali prednost od dva poena, ali samo dok Zvezda nije ubacila u drugu brzinu. Čim je pojačana odbrana usledila je serija 9:0 i beg na dvocifrenu razliku. Cibona je ostala u prašini. Najveća razlika napravljena je u drugom kvartalu.

Tada je Zvezda ostavila goste na samo 13 postignutih poena, a u napadu Luka Mitrović i Majk Tobi su povećavali razliku u odnosu na rivala.

Na poluvremenu je rezultat na semaforu glasio 46:29, a već početkom treće četvrtine je bilo +20.

I sve nakon toga bilo je puko odrađivanje posla, kao i razigravanje igrača u crveno-belom taboru. Šansu su dobili svi igrači, pa i Dalibor Ilić, koji se upisao sredinom poslednjeg perioda za maksimalnih +26 (75:49).

Najefikasniji igrač susreta bio je Majk Tobi sa 23 poena i pet skokova, dok je Luka Mitrović bio jedini dvocifreni u pobedničkom timu sa 11 koševa.

U ekipi Cibone najviše se istakao Proleta sa 13 poena, dok su po 10 ubacili Mustapić i Perasović.