NEUNIŠTIVI NOLE: Đoković JAČI od Grikspora i SRAMNE publike u Parizu!

EPACHRISTOPHE PETIT TESSON

Novak Đoković se teškom mukom plasirao u četvrtfinale Mastersa u Parizu.

On je u okviru 3. kola posle velikog preokreta savladao Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 2:1 (4:6, 7:6(2), 6:4).

Ovo je bio njihov treći međusobni duel i treći trijumf Đokovića, a meč je trajao 159. minuta.

On će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela između Danijela Altmajera i Holgera Runea.

Đoković je veoma dobro započeo meč, odmah je napravio brejk u drugom gemu i lako poveo sa 3:0. Ubrzo je na semaforu stajalo i 4:1 za srpskog tenisera.

Ipak, usledio je sedmi gem u kojem je Nole vodio sa 40:15, a onda pogrešnim čelendžom vratio rivala u gem. Grikspor je uspeo da veže četiri poena i napravi ribrejk, a u narednom gemu izjednači na 4:4.

Holanđanin u devetom gemu pravi još jedan brejk, a potom sa nulom osvaja svoj servis i prvi set rezultatom 6:4.

Na pauzi između dva seta Nole je zbog problema popio jednu pilulu.

Odmah na njegovom startu Talon je imao brejk šansu, ali nije uspeo da ju je ostvari.

Već u narednom gemu Nole propušta tri vezane brejk lopte. Usledio je mirniji period sve do devetog gema u kojem je Novak spasio dve uzastopne brejk šanse Grikspora.

Novih problema na servisu nije bilo, pa se ušlo u taj-brejk. A, tamo, ono što smo i navikli, dominacija Novaka koji je lako poveo 5:0, a potom rezultatom 7:2 osvaja taj-brejk i poravnava na 1:1.

Uvodna četiri gema odlučujućeg seta prošla su bez problema za servere, a onda je u petom Novak stigao do prvog brejka još od drugog gema prvog seta. Gubio je Srbin 30:0, ali je vezao četiri poena i osvojio ovaj gem.

Ipak, Talon se nije predavao, pa je u osmom gemu uz veliku pomoć pariske publike stigao do brejka. Parižani su kao na Dejvis kupu slavili svaku Novakovu servis grešku, a upravo je Đoković duplom servis greškom poklonio gem rivalu.

Publika mu je zviždala, a on je tražio da to rade još glasnije, a potom je uništio Grikspora i sa nulom osvojio brejk.

Bez problema je u narednom gemu, takođe sa nulom, slomio rivala i prošao u četvrtfinale.